Vilniaus oro uoste pasieniečiai sulaikė dėl padaryto nusikaltimo Lietuvoje ieškomą vyrą, grįžusį iš Turkijos

0
15

Vakar popiet VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Vilniaus oro uosto užkardos pareigūnai sostinės oro uoste tikrino iš Antalijos (Turkija) parskridusių keleivių dokumentus. Pasieniečiai nustatė, kad vieno iš jų, 52-ejų vilniečio, paiešką mažiau kaip prieš savaitę paskelbė policija. Šis vyras už Lietuvoje padarytą nusikaltimą buvo nuteistas, tačiau paskirtos bausmės neatliko.

VSAT pareigūnai ieškomąjį sulaikė ir pristatė į tarnybines patalpas. Tą pačią dieną vilnietis buvo perduotas į oro uostą atvykusiam paieškos iniciatoriaus konvojui.

Šiemet per penkis mėnesius pasieniečiai sulaikė 268 asmenis (iš jų 213 – oro uostuose), kurių dėl įvairių nusikaltimų ar pažeidimų ieškojo Lietuvos bei užsienio teisėsaugos institucijos.

2023 m. tokių sulaikytųjų buvo 1 085, iš kurių 853 VSAT pareigūnai sulaikė oro uostuose. 2022 m. šie skaičiai buvo atitinkamai 1 520 ir 1 187.

Dauguma pernai sulaikytų asmenų (1 046, arba 96,4 proc.) turėjo Lietuvos pilietybę. Taip pat buvo sulaikyti 9 Baltarusijos ir 8 Jungtinės Karalystės bei dar 17-os valstybių piliečiai.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės informacija