Sulaikė du kontrabandininkus ir 4 tūkst. pakelių cigarečių

0
255

Vakar  priešpiet  VSAT Varėnos rinktinės Tribonių pasienio užkardos pareigūnai ties Šalčininkų rajono Jundiliškių kaimu,  pastebėjo link valstybės sienos nubėgantį asmenį. Vietovė, kurioje fiksuotas  asmuo,  yra maždaug už 50 metrų nuo sienos su Baltarusija ir patenka į sienos apsaugos zoną. Joje būti galima tik su specialiu VSAT leidimu.

Į pagalbą buvo pasitelkta belgų aviganė Diabola, kuri pasieniečiams padėjo sulaikyti  vyriškį su ryšuliais. Tai – 43-ejų vilnietis. Jo gabentuose ryšuliuose rasta 2000 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

Ryšuliai aptraukti polietileno plėvele, o prie jų pritvirtintos savadarbės petnešos, kurias kontrabandininkai naudoja tam, kad būtų patogiau nešti neteisėtą krovinį.

Vyrui pradėtos administracinių nusižengimų teisenos. Už neteisėtą akcizinių prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką vilniečiui gresia bauda nuo 5200 iki 6000 eurų. Už patekimą į valstybės sienos apsaugos zoną be VSAT leidimo vyrui teks sumokėti baudą nuo 90 iki 170 eurų.

Po apklausos VSAT pareigūnai sulaikytąjį paleido. Jam įteiktas šaukimas atvykti į Tribonių pasienio užkardą. Cigaretes laikinai saugomos Tribonių pasienio užkardoje.

Vėlų vakarą Kabelių pasienio užkardos pareigūnai ties Druskininkų savivaldybės Latežerio kaimu, prie pat sienos su Baltarusija, pastebėjo pamiške einantį vyrą su nešuliais.

Vyras buvo valstybės sienos apsaugos zonoje. Pastebėjęs artėjančius pasieniečius, asmuo bandė sprukti, metė ryšulius į mišką, bet vos už kelių metrų buvo sulaikytas. Paaiškėjo, kad 20 -ties Lazdijų rajono gyventojas gabeno 2000 pakelių cigarečių „NZ Gold“. Rūkalai pažymėti baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais.

Kaip ir pirmuoju atveju, vyrui pradėtos administracinių nusižengimų teisenos. Už neteisėtą akcizinių prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką Lazdijų rajono gyventojui gresia bauda nuo 5200 iki 6000 eurų, už patekimą į valstybės sienos apsaugos zoną be VSAT leidimo – bauda nuo 90 iki 170 eurų.

Po apklausos Lazdijų rajono gyventojas paleistas. Jam įteiktas šaukimas atvykti į Kabelių pasienio užkardą, kur ir saugomos jo gabentos cigaretės.

 

VSAT Varėnos pasienio rinktinės informacija