Sulaikė du šalčininkiečius ir 1,5 tūkst. pakelių nelegalių rūkalų: vienas įkliuvusiųjų jau žinomas

0
225

VSAT Varėnos pasienio rinktinės Specialiosios paskirties komandos ir Purvėnų pasienio užkardos pareigūnai ties Varėnos rajono Strėžiūnų kaimu pastebėjo du įtartinus asmenis. Turėta informacijos, kad šiame ruože gali būti bandoma gabenti neteisėtą krovinį. Nuo čia iki sienos su Baltarusija – vos 100 metrų.

Pasieniečiams pavyko su įkalčiais sučiupti abu asmenis, nešusius sportinius krepšius. Paaiškėjo, kad vienas iš sulaikytųjų yra gerai žinomas 21-erių Šalčininkų rajono gyventojas. Jau anksčiau įkliuvęs su cigaretėmis vyras šįkart jis ant pečių gabeno 920 pakelių „Fest“ markės rūkalų. Jo bendrininkas, 43-ejų to paties rajono gyventojas, nešė 600 pakelių cigarečių.

Įvykio vietoje rastuose nešuliuose iš viso buvo 1520 pakelių cigarečių „Fest“. Jie pažymėti baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais.

Pasieniečiai dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėjo administracinę teiseną. Jiems gresia baudos nuo 2 iki 6 tūkst. Eur. Taip pat šalčininkiečiams teks administracine tvarka atsakyti už Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimus.

 

VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.