Sulaikė du Šalčininkų rajono gyventojus ir 16 tūkst. pakelių rūkalų: persekiojimo metu pasižymėjo tarnybinis vokiečių aviganis Kentas

0
155

Vakar vakare VSAT Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio pasienio užkardos pareigūnai stebėjimo sistema pastebėjo du įtartinus asmenis, einančius link sienos su Baltarusija.

Pasieniečiai reagavo nedelsiant: link Šalčininkų rajono Rindžiūnų kaimo buvo nusiųsti patrulių ekipažai, kurie blokavo vietovę, pasitelktas kinologas su tarnybiniu vokiečių aviganiu Kentu.

Netrukus miškingoje vietoje, kurioje buvo pastebėti asmenys, pasieniečiai aptiko 40 ryšulių, aptrauktų polietileno plėvele.

Kentui buvo duota komanda patikrinti vietovę. Pėdsakus nesunkiai aptikęs keturkojis pasieniečius vedė apie kilometrą nuo likimo valiai paliktų cigarečių link sodybos Rindžiūnų prieigose. VSAT pareigūnai čia sulaikė  19-os ir 20-ties Šalčininkų rajono gyventojus, įtariama, susijusius su sulaytu kontrabandiniu kroviniu.

Pasieniečiai rastuose ryšuliuose aptiko 16 000 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su Baltarusijos akcizo ženklais. Lietuvoje tokio krovinio vertė su visais mokesčiais yra apie 60 tūkst. eurų.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Po apklausų sulaikytieji uždaryti į areštinę. Už padarytą nusikalstamą veiką jiems gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Cigaretės laikinai G. Žagunio pasienio užkardoje.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Vilniaus  apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės informacija