Sulaikė iš Rusijos gabentą sprogstamųjų šaudmenų, skirtų orlaiviams, krovinį

0
244

Praėjusią savaitę per Lavoriškių kelio postą buvo bandoma įvežti dėžę amunicijos, kuri naudojama kariniuose MI-8 ir MI-24 sraigtasparniuose bei lėktuvuose.

Strateginės paskirties krovinį iš Rusijos į Lietuvą gabenęs vairuotojas muitininkams teigė, kad krovinį pasiėmė Maskvos Domodedovo oro uoste. Jis pateikė tranzito deklaraciją bei kitus krovinį lydinčius dokumentus ir muitininkams parodė beveik 9 kilogramus sveriančią dėžę, kurioje gabenti minėti šaudmenys. Tačiau atidaryti ją vyriškis atsisakė, motyvuodamas tuo, kad nenori pažeisti pakuotės hermetiškumo.

Krovinio dokumentuose buvo nurodyta, kad dėžėje šaudmenys gabenami iš Rusijos Federacijos, o jų gavėjas – įmonė Peru, Pietų Amerikoje. Vieno šaudmens kaina, remiantis kelionės dokumentais, siekia 75,9 euro, o visų gabenamų šaudmenų vertė – 7590 eurų.

Pareigūnai, suprasdami vežamos prekės specifiką, minėtą dėžę peršvietė rentgenu ir įsitikino, kad joje, kaip ir nurodyta dokumentuose, yra 100 panašių į šaudmenis objektų. Pasikonsultavę su Lietuvos kariuomenės, taip pat – Užsienio reikalų bei Ekonomikos ir Inovacijų ministerijų ekspertais, ir įsitikinę, kad minėti pirošoviniai PP3 yra įtraukti į Bendrojo karinės įrangos sąrašo ML4 dalį, bei vadovaudamiesi taikomomis sankcijomis Rusijos Federacijai, šaudmenis sulaikė.

Norint importuoti, eksportuoti ar tranzitu per ES gabenti tokias prekes muitinei turi būti pateikta atitinkama licencija. Vežėjas tokios licencijos muitininkams nepateikė, o pagal sankcijų Rusijos Federacijai reglamentą panašaus pobūdžio prekes gabenti tranzitu per Lietuvos Respublikos teritoriją draudžiama.

Tai jau ne pirmas atvejis kai per Lietuvą bandoma gabenti karinės paskirties objektus. Gegužės mėnesį Medininkų kelio posto muitininkai užkirto kelią į Lietuvą iš Baltarusijos įvežti raketų paleidimo sistemas „M20 Missile Weapon System Model“. Tą kartą taip pat pat pasikonsultavus su Lietuvos kariuomenės specialistais buvo priimtas sprendimas krovinį grąžinti į Baltarusiją.

 

LR muitinės informacija