Sulaikė nelegalius rūkalus gabenusį ir sandėliavusį šiaulietį

0
260

Kelyje Panevėžys – Šiauliai,  Radviliškio rajone, Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus ir Šiaulių pasienio užkardos pareigūnai šeštadienį patikrinti sustabdė automobilį „Opel Zafira“. Lietuviškais registracijos numeriais pažymėtą transporto priemonę vairavo 40 metų šiaulietis. Pasieniečiai jau turėjo informacijos, kad šiuo automobiliu gali būti gabenamas nelegalus krovinys.

„Opel Zafira“ salone ir bagažinėje aptikti 3 tūkst. 500 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su baltarusiškais akcizo ženklais. Tyrimą tęsę VSAT pareigūnai atliko kratą šiauliečiui priklausančiose gyvenamosiose ir pagalbinėse patalpose. Jose aptikta dar pusantro tūkstančio nelegaliai atgabentų cigarečių „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Iš viso į pasieniečių rankas pateko 5 tūkst. pakelių kontrabandinių baltarusiškų cigarečių. Tokio krovinio vertė Lietuvoje, įskaičiavus visus privalomus sumokėti mokesčius, yra apie 18 tūkst. eurų.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Po apklausos šiaulietis paleistas skyrus kardomąją priemonę rašytinį pasižadėjimą neišvykti. Jam gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Kontrabandinės cigaretės ir automobilis laikinai saugomi Šiaulių pasienio užkardoje.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinės informacija