Sulaikė rusiškus agurkus vežusį vilkiką: viduje aptiko vieną didžiausių šiemet – 2,3 mln. eurų vertės cigarečių kontrabandą

0
65

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai kartu su Alytaus policija sulaikė krovininį vilkiką, gabenusį 1122 dėžes nelegalių cigarečių. Kontrabanda buvo maskuota agurkų, tranzitu gabentų į Rusijos Karaliaučiaus sritį, kroviniu. Tai vienas didžiausių nelegalių cigarečių sulaikymų šiemet Lietuvoje. Sulaikyti ir apklausti trys asmenys – vilkiku važiavę Baltarusijos ir Rusijos piliečiai, taip pat vienas vietos gyventojas, alytiškis.

Turėdami informacijos apie galimai vykdomą nelegalią veiklą, MKT Kauno skyriaus pareigūnai, padedant Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams, Alytaus miesto apylinkėse birželio 14 d. vakarą patikrino Rusijos valstybiniais registracijos numeriais pažymėtą krovininį vilkiką „Renault Magnum“.

Kaip paaiškėjo, sunkvežimiu į netoli Alytaus esantį sandėlių ir garažų rajoną buvo atvažiavęs Rusijos pilietis, greta stoviniavo netoliese statybvietėje dirbęs Baltarusijos pilietis. Pirmasis pareigūnams sakė tranzitu per Lietuvą į Rusijos Karaliaučiaus sritį vežantis 15 tonų agurkų, tačiau ką veikia prie šių sandėlių, tiksliai paaiškinti negalėjo. Todėl buvo nuspręsta patikrinti vilkiku gabenamą krovinį ir šios puspriekabės patikrinimo metu muitininkai pastebėjo, jog dėžių su agurkais tėra vos trys eilės, maskuotės dėlei sukrautos puspriekabės gale. Likusi puspriekabės „Schmitz“ dalis buvo pilna dėžių su baltarusiškomis cigaretėmis.

Iš viso pareigūnai sulaikė net 1122 dėžes (561 tūkst. pakelių) rūkalų „NZ Gold“, „Minsk Super Slims“, „Minsk Super Slims 5“, „Queen Menthol“, „Minsk Capital QS“. Bendra jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 2,3 mln. eurų.Tai vienas didžiausių nelegalių cigarečių sulaikymų šiemet Lietuvoje (sausio mėnesį Kaune sulaikyta 1130 dėžių, o kovo mėnesį – Raigarde 2000 dėžių rūkalų kontrabandos).

MKT Kauno skyriuje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūra. Pažeidėjams gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Įvykio vietoje sulaikyti abu užsieniečiai, kurie po apklausos buvo paleisti, vėliau jiems skyrus kardomąsias priemones – piniginį užstatą (7500 eurų). Tęsiant ikiteisminio tyrimo veiksmus taip pat buvo atlikta sandėlio, greta kurio stovėjo vilkikas, teritorijos apžiūra, vykdytos kratos Alytaus mieste. Kaip įtariamasis apklaustas alytiškis sandėlio savininkas, jam paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

LR muitinės informacija