Sulaikė svetimus dokumentus pateikusius du Gvinėjos piliečius ir jiems, manoma, talkinusią kamerūnietę

0
105

Vakar vakare Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu patikrino iš Lietuvos važiavusį autobusą „Setra“, registruotą Lenkijoje. Juo iš Vilniaus į Berlyną vyko grupė asmenų.

Pasienio tikrinimo metu VSAT pareigūnams įtarimų sukėlė dviejų asmenų pateikti dokumentas. Vienas vyras ištiesė leidimą laikinai gyventi Latvijoje ir Kamerūno piliečio pasą, kitas – taip pat kamerūnietišką pasą bei leidimą laikinai gyventi Lietuvoje.

Pasieniečiai greitai nustatė, kad pasai ir leidimai gyventi priklauso kitiems asmenimis, o svetimais dokumentais bandė pasinaudoti du Gvinėjos piliečiai, 25 ir 29 metų. Išsiaiškinta, jog abu jie laikinai buvo apgyvendinti Kybartų užsieniečių registracijos centre, turėjo teisę iš jo išeiti parai, tačiau nevaržomai judėti galėjo tik Lietuvos teritorijoje.

Abiem migrantams VSAT pareigūnai kelionės tęsti neleido. Vyrai buvo išlaipinti iš autobuso ir uždaryti Kalvarijos pasienio užkardoje esančioje laikino sulaikymo patalpoje.

Taip pat sulaikyta ir tuo pačiu autobusu vykusi 21 metų Kamerūno pilietė. Ji pirminiais duomenimis, bendrininkavo vykdant nusikalstamą veiką.

Tolesnes įvykio aplinkybes aiškinasi ikiteisminį tyrimą dėl dokumento pagrobimo ir pagrobto dokumento panaudojimo pradėję VSAT Varėnos pasienio rinktinės pareigūnai. Įkliuvusiems užsieniečiams gresia baudos, areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

VSAT informacija