Sulaikė vilnietį, automobilio „Volvo XC 90“ slėptuvėse gabenusį daugiau kaip 2 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų ir neturėjo teisės vairuoti

0
186

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio pasienio užkardos pareigūnai Šalčininkų rajono Širvių kaimo prieigose, kelyje Dieveniškės – Šalčininkai, patikrino Šalčininkų link važiavusį automobilį „Volvo XC 90“. Ši vieta yra prie išvažiavimo iš vadinamosios Dieveniškių kilpos, iš visų pusių supamos Baltarusijos teritorijos. Čia pasieniečiai atlieka visų keliaujančių asmenų bei transporto priemonių patikrą.

Lietuvoje registruotą transporto priemonę vairavo 32 metų Vilniaus gyventojas. Vyras pateikė tvarkingus asmens dokumentus, tačiau pasieniečiai jo transporto priemonę apžiūrėjo itin atidžiai. Kilus įtarimams, kad joje gali būti paslėpta kontrabanda, „Volvo“ buvo patikrinta G. Žagunio užkardoje.

Paaiškėjo, jog net keliose automobilio vietose yra įrengtos rūkalams gabenti skirtos slėptuvės. Užmaskuotas ertmes, per kurias patenkama į dvigubą dugną, pasieniečiai aptiko salone, po vairuotojo ir keleivio sėdynėmis.

Iš slėptuvių VSAT pareigūnai iš viso ištraukė 2100 pakelių cigarečių „Minsk Super Slims“ ir „Korona Super Slims“. Rūkalai pažymėti baltarusiškomis banderolėmis.

Dar vieną slėptuvę pasieniečiai rado galinėje automobilio dalyje, tačiau ji buvo tuščia. Manoma, kad pažeidėjas, išmanydamas Lietuvoje galiojančius teisės aktus, specialiai pasirinko gabenti mažiau rūkalų tam, kad išvengtų baudžiamosios atsakomybės.

Vilniečiui VSAT pareigūnai pradėjo administracinę teiseną dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką. Už tai gresia bauda nuo 5200 iki 6000 eurų bei automobilio „Volvo XC 90“ konfiskavimas.

Taip pat paaiškėjo, kad vyras neturėjo teisės sėsti prie vairo – jam už padarytus Kelių eismo taisyklių pažeidimus laikinai atimta teisė vairuoti transporto priemonę. Informaciją apie vilniečio padarytą dar vieną pažeidimą VSAT pareigūnai perdavė policijai.

Po apklausos pažeidėjas paleistas, tačiau privalės atvykti į jo bylą nagrinėsiantį teismą. Cigaretės ir automobilis „Volvo XC 90“ laikinai saugomi G. Žagunio užkardoje.

 

VSAT informacija