Sulaikė vilnietį, mikroautobuso slėptuvėse iš Baltarusijos mėginusį įvežti beveik 3 500 pakelių kontrabandinių cigarečių

0
18

Vakar po pietų VSAT Kenos pasienio užkardos pareigūnai Šumsko kontrolės punkte (PKP)  kartu su ten dirbusiais muitininkais tikrino iš Baltarusijos į Lietuvą mikroautobusu „VW Transporter“ atvykusio 20-ies vilniečio asmens ir automobilio dokumentus.

Jauno vyro elgesys pasieniečiams pasirodė nenatūralus. Į standartinius, kiekvienam per valstybės sieną vykstančiam užduodamus klausimus atsakinėjęs vairuotojas akivaizdžiai jaudinosi. VSAT pareigūnai nusprendė jo transporto priemonę patikrinti detaliai.

Patirtis pasieniečių nenuvylė. Paaiškėjo, jog mikroautobuse įrengtos slėptuvės kontrabandai gabenti. Cigaretės slėptos automobilio durelėse ir stoge po apmušalais. Pasieniečiai ir muitininkai ten aptiko 3 450 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

Tokio kiekio rūkalų vertė, įskaičiavus Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, – 13 662 eurai.

Vairuotojas, transporto priemonė ir neteisėtai gabenti tabako gaminiai perduoti muitinės pareigūnams, kurie toliau tirs šį įvykį ir spręs, kaip nubausti kontrabandininką.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės informacija