Sulaikė Vokietijos ir Italijos teisėsaugininkų ieškotus du naujus automobilius – „Mercedes Benz“ bei „Maserati“. Pastarajame rado ir metamfetamino

0
196

VSAT Varėnos rinktinės Kalvarijos pasienio užkardos pareigūnai ties Lazdijų rajono Akmenių kaimu, kelyje Seinai – Lazdijai, patikrinti sustabdė automobilį „Mercedes Benz C180“. Jis buvo pažymėtas vokiškais registracijos numeriais. Šiemet pagamintą transporto priemonę vairavo 36 metų Ukrainos pilietis.

Informaciją apie šį automobilį duomenų bazėse tikrinę Kalvarijos užkardos pasieniečiai nustatė, jog „Mercedes Benz C180“ paiešką yra paskelbusi Vokietijos policija.

Apžiūros metu ukrainiečio rankinėje VSAT pareigūnai taip pat aptiko Slovakijos pavyzdžio vairuotojo pažymėjimą. Paaiškėjo, kad tai – visiška klastotė.

Varėnos pasienio rinktinės pareigūnai dėl dokumento suklastojimo ir dėl nusikalstamu būdu gauto turto įsigijimo ar realizavimo pradėjo ikiteisminį tyrimą. Ukrainietis po apklausos uždarytas į areštinę. „Mercedes Benz“ laikinai saugomas Kalvarijos užkardoje.

Tą pačią dieną Kalvarijos užkardos pasieniečiai ties minėtų Akmenių kaimu patikrinti sustabdė ir į Lietuvą iš Lenkijos įvažiavusį 2018 metais pagamintą automobilį „Maserati Levante“.

Prie vairo sėdėjęs 46 metų Ukrainos pilietis VSAT pareigūnams pateikė tvarkingus asmens dokumentus. Italijoje registruoto automobilio dokumentai taip pat buvo nepriekaištingi.

Patikros metu po vairuotojo sėdyne pasieniečiai aptiko plastikinį maišelį, kuriame buvo apie 2 gramus baltos spalvos miltelių ir kelios tabletės. Pirminiais duomenimis, rastieji milteliai yra metamfetaminas, o tablečių kilmę dar nustatys ekspertai.

Varėnos pasienio rinktinės pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kontrabandos. Ukrainietis po apklausos buvo uždarytas į areštinę, o „Maserati Levante“ laikinai saugomas Kalvarijos užkardoje.

Apie šį automobilį pasieniečiai gavo ir papildomos informacijos. Dar sykį duomenų bazes tikrinę VSAT pareigūnai juose aptiko naują įrašą apie paskelbtą „Maserati Levante“ paiešką. Šios transporto priemonės kaip pavogtos ar neteisėtai nusavintos prieš dieną pasigedo Italijos policija.

Varėnos rinktinės pasieniečiai toliau aiškinasi abiejų įvykių aplinkybes.

 

VSAT informacija