Sulaikyta 3 mln. eurų vertės kontrabanda: cigaretės slėptos į Filipinus gabentame pieno miltelių krovinyje

0
474

Muitinės pareigūnai Šalčininkų kelio poste sulaikė vieną didžiausių nelegalių rūkalų siuntų šiemet – rentgenu patikrinus tranzitu per Lietuvą gabentą pieno miltelių krovinį, rasta apie 1500 dėžių cigarečių. Sulaikytų rūkalų siuntos vertė, preliminariais duomenimis – apie 2,7 mln. eurų.

Į Šalčininkų kelio postą krovininiu vilkiku „Mercedes Benz“ atvažiavęs Baltarusijos pilietis deklaravo vežantis 25 tonas pieno miltelių. Konteineriu gabenamą krovinį jis turėjo nuvežti iš Klaipėdą, iš kur pieno milteliai, esą, būtų plukdomi į Filipinus.

Tačiau pareigūnams patikrinus mašiną rentgeno kontrolės sistema, kilo įtarimų, jog pieno produktai sudaro tik dalį krovinio. Iškrovus konteinerio gale buvusius maišus su pieno milteliais, paaiškėjo, kad didesnė konteinerio dalis prigrūsta dėžių su cigaretėmis.

Išankstiniais duomenimis konteineryje turėtų būti apie 1500 dėžių (750 tūkst. pakelių) baltarusiškų cigarečių „NZ Gold“ ir „Minsk“. Jų vertė su mokesčiais – apie 2,7 mln. eurų.

Vairuotojas ir jo vežtas nelegalus krovinys buvo sulaikyti, Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos. Tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

Vakar Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimu vairuotojas suimtas mėnesiui. Jam gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

LR muitinės informacija