Sulaikyta didelė rūkalų kontrabanda, slėpta stalviršiuose

0
94

Šalčininkų kelio poste Lietuvos muitinės pareigūnai, patikrinę iš Baltarusijos atvykusį vilkiką „Volvo“, mašinoje aptiko nelegalių cigarečių. Rūkalai buvo gabenami baldų krovinyje.

Baltarusijos pilietis deklaravo gabenantis baldų krovinį – 180 komplektų stelažų ir stalviršių vienai Vilniaus įmonei.

Tačiau patyrę Lietuvos muitinės pareigūnai nusprendė krovinį detaliai patikrinti – panaudojus rentgeno kontrolės sistemą buvo nustatyta, jog vežamuose stalviršiuose gali būti slepiama kontrabanda. Toliau tikrinimas vyko fizinėmis priemonėmis – ardant stalviršius panaudoti ir plaktukai.

Dėl sudėtingų darbų kol kas išardyta tik nedidelė dalis balduose buvusių slėptuvių, kuriose pareigūnai rado apie 60 tūkst. pakelių cigarečių „NZ Gold“ ir „Minsk Superslims“, šių rūkalų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 224 tūkst. eurų.

Kadangi jau išardytose slėptuvėse kiekvienoje rasta po 7-8 dėžes rūkalų (3–4 tūkst. pakelių) cigarečių, iš viso sulaikytame baldų krovinyje gali būti gerokai daugiau kontrabandos. Pareigūnų preliminariais vertinimais, ten gali būti paslėpta apie pusė milijono pakelių cigarečių, o kontrabandos vertė atitinkamai siekti maždaug 2 mln. eurų.

Krovininio vilkiko vairuotojas buvo sulaikytas, Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Vilniaus skyriuje dėl šios kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pažeidėjui gresia piniginė bauda arba laisvės atėmimas iki 8 metų bei vilkiko konfiskavimas (LR Baudžiamojo kodekso 199 straipsnio 3 dalis). Tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

LR muitinės informacija