Sulaikytas baltarusis, automobilyje įrengtose slėptuvėse gabenęs per pusantro tūkstančio pakelių baltarusiškų cigarečių

0
107

Vakar ryte VSAT Specialiosios paskirties skyriaus Varėnos komandos pareigūnai kartu su kolegomis iš Lietuvos kelių policijos tarnybos Specialiosios paskirties skyriaus Vilniaus rajone, kelyje Vilnius–Molėtai, vykdė neteisėtos migracijos prevenciją. Buvo pasirinktinai patikrinti sustabdytas automobilis „Mercedes Benz GL 500“. Baltarusijoje registruotą 2008 m. laidos transporto priemonę vairavo 37-erių minėtos valstybės pilietis.

Užsieniečio pateikti dokumentai buvo tvarkingi, jis Lietuvoje buvo legaliai, bet VSAT pareigūnų sustabdytas akivaizdžiai sutriko. Pasieniečiams kilo įtarimų, kad automobiliu gali būti gabenamas nelegalus krovinys, tad nuspręsta jį patikrinti VSAT Varėnos pasienio rinktinėje. Joje yra išsamiai apžiūrai reikalinga patalpa bei įranga. Nuojauta pasieniečių neapgavo: tikrinant paaiškėjo, kad įvairiose mersedeso vietose yra įrengtos slėptuvės. Iš jų pasieniečiai ištraukė 1 656 pakelius cigarečių „Minsk Superslims“, „Minsk Capital QS“ ir „NZ Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką vairuotojui pradėta administracinės bylos teisena. Jam gresia bauda nuo 5 200 iki 6 000 eurų ir automobilio konfiskavimas. Po apklausos vairuotoją pasieniečiai paleido. Neteisėtai rūkalus gabenusiam baltarusiui įteiktas šaukimas atvykti į Purvėnų pasienio užkardą, kurioje bus nagrinėjama jo administracinė byla.

Cigaretės laikinai saugomos Purvėnų pasienio užkardoje, mersedesas – Aleksandro Barausko užkardoje.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės informacija