Sulaikytas platintojas neteko ne tik kvaišalų, bet ir laisvės

0
251

Lapkričio mėnesį po sudėtingo tyrimo Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai atliko sėkmingą operaciją ‒ sulaikė labai didelį narkotinių medžiagų kiekį bei asmenį, gabenusį kontrabandinį krovinį. Nustačius nusikalstamos veikos požymius, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu ir jų kontrabandos pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 199 str. 3 d. ir 260 str. 3 d.
Kriminalistai surengė specialią operaciją, kurios metu sostinės Tiškevičiaus g. sulaikė vyrą, vairuojantį automobilį „Honda Civic“. Automobilyje rasta apie 3,5 kg, įtariama, narkotinės medžiagos – kanapių ir jų dalių. Pareigūnų duomenimis, ši narkotinė medžiaga kontrabanda galimai atvežta iš Nyderlandų Karalystės, supakuota į nedidelius vakuumines pakuotes, o tai palengvina šios medžiagos išslapstymą riboto dydžio ertmėse.
Tyrimo metu buvo taikomos procesinės prievartos priemonės ‒ atliktos kratos šio asmens naudojamuose automobiliuose, garažuose bei gyvenamosiose patalpose. Kratų metu kriminalistai rado ir iš nelegalios apyvartos išėmė daugiau kaip 4 kg įvairių narkotinių ir psichotropinių medžiagų. Asmuo, automobiliu gabenęs, kaip įtariama, narkotines medžiagas, sulaikytas, jam įteiktas pranešimas apie įtarimą dėl kontrabandos (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 199 str. 3 d.) ir neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 3d.). Teismas, įvertinęs nusikalstamos veikos sunkumą, įtariamojo asmenybę bei kitas reikšmingas aplinkybes, skyrė jam kardomąją priemonę – suėmimą 2 mėn. Nusikalstamos veikos, kurių padarymu įtariamas šis vyras, priskiriamos prie labai sunkių nusikaltimų, už kurias numatyta ilgalaikė laisvės atėmimo bausmė iki 15 metų.
Šios operacijos metu policijos pareigūnai iš neteisėtos apyvartos išėmė apie 8 kg įvairių narkotinių ir psichotropinių medžiagų – kanapių ir jų dalių, kokaino, MDMA, kurio didmeninė vertė siekia dešimtis tūkstančius eurų. Tai jau ne pirma šiais metais sėkminga Vilniaus kriminalistų operacija, kuomet iš nelegalios apyvartos išimami labai dideli narkotinių medžiagų kiekiai. Manoma, kad sulaikomų asmenų bus daugiau.
Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

 

Vilniaus apskr.. VPK informacija