Sulaikytas vagystėmis iš gyvenamųjų namų įtariamas vyras

0
231

Už vagystes iš gyvenamųjų namų romų tautybės vyrui gresia bauda arba areštas, arba laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Policijos pareigūnai vyrą, įtariamą vagystėmis iš gyvenamųjų namų, sulaikė priešpaskutinę 2021 m. dieną, gruodžio 30-ąją. Jis lapkričio-gruodžio mėn. Juodšilių, Pagirių ir Bezdonių seniūnijose apvogė 8 gyvenamuosius namus. Vagystės schema paprasta ‒ kai namai nors ir trumpam buvo palikti neužrakinti ar užrakinti, o raktas paliktas po durų kilimėliu, vyras, pasinaudodamas puikia proga, juos „apšvarindavo“ – „išnešdavo“ matomoje vietoje paliktus daiktus – pinigus, papuošalus ir kt.

Ikiteisminio tyrimo metu 42-ejų metų amžiaus vyro namuose ir lombarduose buvo rasti pavogti auksiniai papuošalai.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 2 d.). Tas, kas atvirai pagrobė svetimą turtą arba pagrobė svetimą turtą įsibrovęs į patalpą, ryšių kabelių kanalų sistemą, saugyklą ar saugomą teritoriją, arba viešoje vietoje pagrobė svetimą turtą iš asmens drabužių, rankinės ar kitokio nešulio (kišenvagystė) arba automobilį, arba pagrobė strateginę ar svarbią reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių juridinių asmenų infrastruktūrą sudarantį turtą ar jo dalį, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.

Vilniaus apskr. VPK informacija