Sulaikytas vyras, galimai piešiniais kurstęs nesantaiką

0
179

Kauno apskrities policijos pareigūnai sulaikė jauną vyrą, pieštais svastikos ženklais galimai niokojusį Vilijampolės rajoną.

Kovo 9 d. apie 6.30 val. Kaune, Raudondvario pl. buvo pastebėta, kad ant elektros skydinės nupiešta svastika ir nacistinis užrašas „Žydai lauk“, „Rusai lauk“ bei „Heil Hitler Hitler“. Kitą dieną, kovo 10 d., apie 10.30 val. toje pačioje gatvėje esančioje parduotuvėje pastebėta, kad pastato išorėje ir viduje nupiešti svastikos ženklai. Šiandien ryte, kovo 13 d., apie 8.00 val. buvo sulaikytas teisėsaugos institucijoms žinomas jaunas kaunietis (gim. 1995 m.).

Dėl abiejų atvejų Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Santakos policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 170 str. 2 d., dėl kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę. Už tai vyrui gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 6-ojo skyriaus prokurorai.

 

Policijos departamento informacija