Sulaikyti baltarusiai vežė cigarečių už kelis šimtus tūkstančių

0
171

Pasieniečiai ir muitininkai Raigardo punkte sulaikė vienas paskui kitą iš Baltarusijos važiavusius du krovininius automobilius. Transporto priemonių slėptuvėse buvo 121 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų, kurių vertė – 424 tūkst. eurų.

Pirmadienį Druskininkų užkardos pasieniečiai bei kartu Raigardo kontrolės punkte dirbę muitinės pareigūnai patikrino vienas paskui kitą iš Baltarusijos įvažiavusius krovininius automobilius „Renault Mascot“ ir GAZ. Juos vairavo Baltarusijos piliečiai.

Pirmo automobilio vairuotojas deklaravo nieko draudžiamo nevežantis, o važiuojantis tuščiomis paimti krovinio iš Lietuvos. Apžiūros metu Druskininkų pasieniečiams ir muitinės pareigūnams kilo įtarimų, kad „tuščia“ krovininė mašinos dalis yra vizualiai akivaizdžiai trumpesnė, nei turėtų būti. Patikrinus detaliau, įtarimai pasitvirtino – paaiškėjo, kad atitvėrus krovinių skyriaus dalį medžio drožlių sienele, buvo įrengta slėptuvė. Joje rasti 65 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių „Fest“.

Dar nebaigus pirmos mašinos patikrinimo, tokie pat įtarimai kilo dėl kito krovininio automobilio. Šis GAZ į Raigardo punktą iš Baltarusijos įvažiavo vos keliomis minutėmis vėliau. Baltarusijos piliečio vairuotame automobilyje pasieniečiai ir muitininkai aptiko analogišką slėptuvę, kurioje buvo 56 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių „Minsk“ ir „NZ“.

Bendra sulaikytų rūkalų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 424 tūkst. eurų.

Abi mašinos ir jų vairuotojai buvo sulaikyti. Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

 

MKT ir VSAT inf., LR muitinės nuotr.