Sulaikė organizuotos nusikalstamos grupės narius, organizavusius narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrabandą tarptautiniu mastu

0
51

Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai kartu su Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorais, glaudžiai bendradarbiaudami su Airijos Respublikos Nacionalinės policijos Narkotikų ir Organizuoto nusikalstamumo biuro GARDA (angl. Garda National Drugs & Organised Crime Bureau from the National Police) bei Jungtinės Karalystės Nacionalinės nusikaltimų tyrimo agentūros (angl. National Crime Agency) pareigūnais išaiškino ir sulaikė įtariama organizuotos nusikalstamos grupės lyderius bei aktyviausius narius, kurie turimais duomenimis organizavo ir vykdė labai didelių kiekių narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrabandą tarptautiniu mastu.

Tyrimo metu gauta duomenų, kad Lietuvos Respublikos pilietis N. K. subūrė organizuotą grupę asmenų, kuriai vadovaudamas organizavo ir sistemingai vykdė narkotikų kontrabandą ir platinimą labai dideliais kiekiais.

Gautais duomenimis kontrabandai vykdyti ir kvaišalams slėpti organizuota grupė naudojo įvairias transporto priemones: krovininius vilkikus ir jų priekabas, mikroautobusus, lengvuosius automobilius ir juose profesionaliai įrengtas slėptuves. Siekiant išvengti teisėsaugos dėmesio ir atsakomybės laikėsi griežtos konspiracijos.

Vykdydami šį stambų tyrimą dar 2021 m. ir 2022 m. Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai inicijavo ir, bendradarbiaudami su Prancūzijos  Respublikos teisėsaugos pareigūnais, įvykdė dvi tarptautines sulaikymo operacijas, kurių metu iš neteisėtos apyvartos buvo išimti 196 kg kokaino, kurie buvo paslėpti vilkikuose įrengtose slėptuvėse. Didmeninė konfiskuotų narkotinių ir psichotropinių medžiagų vertė neteisėtoje rinkoje siekia 4 875 000 eurų. Dėl šių nusikalstamų veikų, Prancūzijoje buvo pripažinti kaltais ir nuteisti laisvės atėmimo bausmėmis tiesioginiai kontrabandos vykdytojai – krovininių vilkikų vairuotojai: Lietuvos Respublikos pilietis J. V. ir Latvijos Respublikos pilietis J. V.

Lietuvos pareigūnai toliau tęsė intensyvius tyrimo veiksmus siekdami nustatyti šios organizuotos nusikalstamos grupuotės, vykdžiusios sunkius ir labai sunkius nusikaltimus Lietuvoje ir kitose Europos valstybėse, organizatorius, ir jų  pastangos buvo vainikuotos sėkme.

2024 m. sausio mėnesį vienu metu Lietuvos Respublikoje, Airijos Respublikoje ir Jungtinėje Karalystėje buvo surengtos sulaikymo operacijos. Operacijų metu Lietuvos Respublikoje buvo sulaikyti du Lietuvos piliečiai, tarp jų –  galimas organizuotos nusikalstamos grupės lyderis ir organizatorius.

Užsienio šalyse sulaikyti dar trys Lietuvos Respublikos piliečiai, galimai  priklausę minėtai organizuotai grupei, organizavę ir vykdę narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrabandą ir platinimą: Airijos Respublikoje buvo sulaikyti du Lietuvos Respublikos piliečiai, Jungtinėje Karalystėje – vienas lietuvis.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Airijos Respublikos Nacionalinės policijos Narkotikų ir Organizuoto nusikalstamumo biuro GARDA pareigūnai įtariamųjų gyvenamosiose ir pagalbinėse patalpose, automobiliuose Airijoje ir Lietuvoje atliko 8 kratas. Kratų metu buvo rasta ir išimta 64 700 eurų grynųjų pinigų, skirtingų rūšių narkotikų ir trys automobiliai, kurių bendra vertė virš 200 000 eurų.

Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 3 d. už neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu numato laivės atėmimo bausmę nuo 10 iki 15 metų, Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 2601 str. 5 d. už labai didelio kiekio narkotinių ar psichotropinių medžiagų kontrabandą numato laisvės atėmimo bausmę nuo 10 iki 18 metų.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras, tyrimą atlieka Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai.

Policijos departamento informacija