Sunaikino per 370 neteisėtų žvejybos ir medžioklės įrankių

0
226

Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos ir Vilniaus administracinių bylų nagrinėjimo skyriaus pareigūnai  perdavė sunaikinti daugiau nei 370 konfiskuotų neteisėtos žvejybos ir medžioklės įrankių.

Kaip atliekos, atliekų tvarkytojui buvo perduoti 99 tinklai, 5 medinės valtys, 144 ežerinės gaudyklės, 5 ungurinės gaudyklės, 33 bučiai, 50 palaidinių, 16 vielos strypų, 4 meškerės, 5 vėliavėlės, 8 skrituliai, 2 ledo grąžtai, 1 peikena, 2 spąstai ir kt.

„Departamento pareigūnai, sulaikę pažeidėją, kiekvieną paimtą administracinio nusižengimo įrankį ar priemonę užregistruoja ir saugo. Nutarimui administracinio nusižengimo byloje įsiteisėjus, konfiskuoti daiktai pirmiausia perduodami Valstybinei mokesčių inspekcijai. Konfiskuotą turtą, kurį dar galima realizuoti (tarkim, geras valtis), perima, įvertina ir realizuoja VMI, o gautos pajamos eina į valstybės biudžetą“, – primena Vilniaus administracinių bylų nagrinėjimo skyriaus vedėjas Aidas Jakimavičius.

Tie administracinių nusižengimų įrankiai ir priemonės, kurių VMI neperima, pripažįstami atliekomis ir perduodami atliekų tvarkytojams. Tai daiktai, kurių naudojimas ir apyvarta uždrausta (pvz., draudžiami žvejybos ar medžioklės įrankiai). Taip pat sunaikinami nekokybiški, menkaverčiai ar sugadinti daiktai.

„Pažeidėjai šių įrankių tikrai neatgauna. O kadangi  vis sulaukiame klausimų, kas daroma ir kur jie galiausiai atsiduria, periodiškai organizuojame ir viešas naikinimo akcijas, kad galėtume ir parodyti, ir paaiškinti“, – sako A. Jakimavičius. 

Aplinkos apsaugos departamento informacija