Sunaikintas dar vienas didelis naminukės „fabrikas“

0
319

Šalčininkų rajono policijos komisariato pareigūnai, reaguodami į Baltosios Vokės seniūnijos gyventojų pranešimus dėl nelegalios prekybos alkoholiu ir siekdami mažinti šešėlinės ekonomikos apraiškas, surengė policinę priemonę ‒ gegužės 3 d. apie 11 val. netoli Žagarinės kaimo esančiame miške sulaikė du vietinius gyventojus (gimusius 1989 m. ir 1992 m.) pačiame naminės degtinės gaminimo įkarštyje.

Surengtos pasalos metu naminę degtinę gaminę vyrai nespėjo nei pasišalinti, nei pasprukti – pareigūnams talkino tarnybinis šuo. Miško masyve buvo įrengtas fabrikėlis dideliems naminės degtinės kiekiams gaminti – įvykio vietoje rasta apie 400 l skysčio, turinčio specifinį brogos kvapą, ir apie 54 l skaidraus skysčio, „naminukės“. Naminė degtinė buvo gaminama antisanitarinėmis sąlygomis – buvo naudojamas purvinas upelio vanduo, induose plaukiojo vabzdžiai, spygliai, o gamybos galutinis produktas buvo filtruojamas per purvinus skudurus.

Užfiksavus tyrimui reikšmingus įrodymus, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) ir aparatų jiems gaminti gaminimo, laikymo, gabenimo ar realizavimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 201 str. 2 d.). Už šį nusikaltimą gresia bauda arba laisvės atėmimas iki penkerių metų. Atliktos kratos metu vieno įtariamojo namuose aptiktas daiktas, panašus į šaunamąjį ginklą.

Šalčininkų rajono policija dėkinga vietos gyventojams už vertingą informaciją kovojant su šiais teisės pažeidimais ir toliau prašo gyventojų nebūti abejingiems ir apie žinomus panašaus pobūdžio teisės pažeidimus pranešti skubios pagalbos telefonu 112, www.epolicija.lt arba telefonu 8700 60000.

 

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato informacija