Sunki situacija su lietuviškais vaikų darželiais ne tik Vilniaus rajone. Suvalkuose įsteigti lietuviakalbių grupes – taip pat sudėtinga

0
229

Paskutiniame Vilniaus rajono tarybos posėdyje pritarta, jog nuo šių metų rugsėjo Marijampolio kaime Meilės Lukšienės gimnazijoje bus įsteigta priešmokyklinio ugdymo grupė lietuvių ugdomąja kalba.

Niekas į tai net dėmesio nekreiptų – jei reikia, tai reikia. Tačiau vienas bet – ten beveik nereikia kaip ir Sužionyse ar Bezdonyse…

Reikia Avižieniuose, Riešėje… Tačiau ten galimybių nėra. Lygiai taip pat kaip ir pačioje Lenkijoje. Ten patalpų lietuviai jau susirado, tačiau paaiškėjo, jog jose su nuo lubų iki grindų esančiais vitrininiais langais per mažai šviesos, o laiptų pakopos ne 15 cm kaip turi būti, o net 17 cm. Vysk. A. Baranausko fondas Seinuose apie tai jau informavo Lietuvos Vyriausybės kanceliariją, Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją bei Užsienio reikalų ministeriją.

Žodžiu, lenkų valdžia tiek Vilniaus krašte, tiek pačioje Lenkijoje lietuviukais rūpinasi kelis kartus labiau nei lenkiukais. Lietuviškai kalbantys turėtų lankyti tik tokias klases, kuriose šviesiau nei Sužionyse ir šilčiau nei Bezdonyse. Ten vieno vaiko mokslams per metus išleidžiama daugiausiai Lietuvoje. Kol nebus kažko panašaus suorganizuota Vilniaus rajone ir Suvalkuose, niekas jokių grupių ir neįsteigs.

Lietuvių vaikai turi būti ugdomi tik pačiose idealiausiose sąlygose, o lenkų gali ir prastesnėmis.

Svarbiausia, lietuviukų vaikų gerovė.