Suomija turi savo aikštę Lietuvos sostinėje

0
325

Vilniaus Viršuliškių mikrorajone, šalia 2015 metais iškilusios 10 metrų aukščio skulptūros „Suomis“, ketvirtadienį atidaryta erdvė, skirta šiai Baltijos sesei. Pavadinimas aikštei suteiktas lygiai prieš metus, o sutvarkymo ir įrengimo projektas šiemet įgyvendintas privataus investuotojo lėšomis.

„Praėjusių metų gruodžio 6 d., kai Suomija šventė Nepriklausomybės šimtmetį, Trijų kryžių skulptūra Vilniuje buvo apšviesta mėlyna ir balta spalvomis, o Gedimino prospekte suomiškas dainas traukiančioje eisenoje dalyvavo ir miesto meras. Tai, kad Vilnius prieš metus taip pat nusprendė pavadinti aikštę Suomijos vardu, yra dar vienas labai glaudžių mūsų abiejų šalių santykių pavyzdys“, – sakė Jo ekscelencija Suomijos ambasadorius Lietuvoje Christer Michelsson.

Suomijos aikštės įrengimo projektą parengė ir finansavo verslo centras „Grand Office“, atstovaujamas nekilnojamojo turto investicijų valdymo bendrovės „Capital Mill“.

„Privačios komercinės teritorijos neturi būti uždaros – mums, kaip nekilnojamojo turto plėtotojams, yra svarbi jų integracija į miesto gyventojų ir svečių kasdienes veiklas. Todėl bendradarbiaudami su architektu prof. Gintaru Čaikausku ir skulptoriumi Tadu Gutausku, inicijavome šį projektą. Rezultatas – atvira visuomenei Suomijos aikštė, darniai įsikomponuojanti į asketišką minimalistinę skandinaviško stiliaus pastatų aplinką“, – sakė bendrovės „Capital Mill“ vadovas Lietuvoje p. Irmantas Degutis.

Naujai įrengtos Suomijos aikštės centre stovinti T. Gutausko plieninė 10 metrų skulptūra „Suomis“, vaizduojanti savo svajonę besivejantį milžiną, buvo atidengta 2015 m. Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir buvusios Suomijos Prezidentės Tarja Halonen. Skulptūra simbolizuoja Suomijos pagalbą Lietuvai modernėjimo ir naujų iššūkių kelyje į Europą.