Nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl Maišiagaloje įvykusios avarijos, kurioje žuvo 5 žmonės

0
26

Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras, įvertinęs ikiteisminio tyrimo metu gautus duomenis, priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl š. m. balandžio mėnesį Vilniaus rajone, Maišiagaloje, įvykusios avarijos, kurios metu žuvo penki žmonės.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, š. m. balandžio 17-osios rytą Maišiagaloje kilo eismo įvykis, kurio metu vyras (gim. 1998 m.), vairuodamas automobilį „Audi A4“ ir važiuodamas Vilniaus miesto kryptimi, lenkdamas kitą transporto priemonę, įvažiavo į priešingos krypties eismo juostą ir susidūrė su priešpriešais atvažiuojančiu krovininiu automobiliu „Mercedes-Benz“. Avarijos metu žuvo automobilio „Audi A4“ vairuotojas bei kartu važiavę keleiviai: moteris (gim. 1980) bei jos vaikai, gim. 2005 m. ir 2015 m. Po kelių valandų ligoninėje nuo avarijos metu patirtų sužalojimų mirė dar viena automobiliu važiavusi mergytė, gim. 2016 m. Nesunkius sužalojimus eismo įvykyje patyrė ir krovininio automobilio vairuotojas.

Įvertinęs tyrimo metu gautus duomenis, specialistų išvadas, liudytojų parodymus, prokuroras konstatavo, jog avarija įvyko dėl automobilio „Audi A4“ vairuotojo padarytų veiksmų – lenkdamas lėčiau važiavusį automobilį, jis važiavo 107 km/h greičiu, viršydamas leistiną greitį įvažiavo į priešpriešinio eismo pusę, dėl to susidūrė su priešinga kryptimi važiavusiu krovininiu automobiliu „Mercedes-Benz“.

Automobilį „Audi A4“ vyras vairavo neturėdamas tam teisės, anksčiau ne kartą už tai buvo baustas administracine tvarka. Vairuotojo organizme etilo alkoholio ar narkotinių medžiagų nebuvo rasta.

Nutarime nutraukti ikiteisminį tyrimą prokuroras nurodė, kad iš tyrimo metu surinktų duomenų galima daryti išvadą, jog vairuotojas pažeidė Kelių eismo taisyklių reikalavimus, numatančius, kad draudžiama vairuoti transporto priemonę asmenims, neturintiems šios teisės; vairuotojas privalo važiuoti neviršydamas leistino greičio; prieš pradėdamas lenkti, vairuotojas privalo įsitikinti, kad lenkimui būtina eismo juostos dalis yra laisva ir nebus kliudoma priešpriešais atvažiuojančioms transporto priemonėms.

Atsižvelgdamas į tai, kad tragišką eismo įvykį, kuriame žuvo žmonės, sukėlęs automobilio „Audi A4“ vairuotojas pats žuvo jo metu bei į Baudžiamojo proceso kodekso nuostatą, kad, mirus baudžiamojon atsakomybėn trauktinam asmeniui, baudžiamasis procesas negalimas, Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras ikiteisminį tyrimą dėl įvykusios avarijos nutraukė.

Prokuroro nutarimas nutraukti ikiteisminį tyrimą gali būti skundžiamas aukštesniajam prokurorui.

Prokuratūros informacija