Susikirto

0
180

Buvęs Vilniaus meras Artūras Zuokas kandžiajam Andriui Tapinui pasiuntė žinutę facebooke`e, išvadindamas jį „paludum`u“. Vyrai susikirto ne dėl ko kito, o dėl raidės G. Abiems nepatinka, bet abu naudojasi proga pasireklamuoti. Abu „žurnalistai“ – žodžio kišenėje neieško.  A. Tapinas liepė A. Zuokui nebesivadinti liberalu, o pastarasis įsitikinęs, kas „Laisvės šauklys“ nemato nieko nei po savim, nei virš savęs…

„Yra toks gražus vabzdys – balinis čiuožikas (Gerris paludum). Labai efektingai ir vikriai čiuožinėja vandens paviršiumi. Šio vikruolio ypatybė ta, kad jis nieko nemato kas yra po juo (po vandeniu) ir kas yra virš jo (danguje). Balinis čiuožikas galėtų būti šių dienų viešų diskusijų ir didelės dalies žurnalistikos simboliu. Tik paviršiumi.

Būtent toks, Andriau, yra Jūsų vakar dienos įrašas facebook’o paskiroje. Aš dėkingas už dėmesį man ir Lietuvos laisvės sąjungos liberalams ir, aišku, jaučiu pareigą Jus patikslinti:

Pirma:dėl “Go Vilnius” veiklos efektyvumo. Jūsų paimti keli skaičiai kaip argumentas, tai tas pats kaip šaukti laimėjau “aukso puodą”, nors iškrito tik pirmas skaičius.

Aš žinau, kas yra ir ką daro “Go Vilnius”. Žinau, kiek Vilnius buvo pasiekęs būnant man miesto vadovu su ženkliai mažesniais finansiniais ir žmogiškaisiais resursais. Todėl kalbame apie įstaigos efektyvumą.

Pridedu pačios vadovės ataskaitos pavyzdį. Matote, kur krentame, o kur augame. Jei naudotumėtės “G” – tai yra galva, o ne tik slystumėte paviršiumi kaip balinis čiuožikas, turėtumėte suprasti, kad  “Go Vilnius” negali įtakoti žmogiškojo kapitalo ir gyvenimo kokybės arba kainų ir kokybės santykio, rodiklių. Ir tai net nėra jų strateginiai tikslai. “Go Vilnius” gali (dalinai) įtakoti susisiekimo rodiklius, nes Vilniaus miesto taryba skyrė 2,1 mln. eurų skrydžiams į Londoną skatinti. Praėjo metai, pinigai nepanaudoti. Ir gali ženkliai įtakoti “palankumo verslui” rodiklį (biurokratijos mažinimas, procedūrų paprastinimas ir t.t.).  Šiaip ji tam ir buvo sukurta. Kitas kritimas žemyn tas, kad Vilnius vertinamas tik “fDI’s Mid-Sized European Cities”, kur taip pat nukrito žemyn“, – savo socialinio tinklo paskiroje rašo A. Zuokas.