Susitiko lietuvių ir baltarusių pasieniečių vadai

0
226

Šiandien Vilniuje vykusiame Lietuvos ir Baltarusijos vyriausiųjų sienos įgaliotinių susitikime aptarta padėtis prie abiejų valstybių sienos ir tarpžinybinio bendradarbiavimo klausimai.

VSAT centrinėje įstaigoje Vilniuje susitikę Lietuvos sienos su Baltarusija vyriausiasis įgaliotinis VSAT vadas generolas Renatas Požėla ir Baltarusijos vyriausiasis sienos su Lietuva įgaliotinis Valstybinio pasienio komiteto pirmininkas generolas majoras Anatolijus Lappo pasikeitė informacija apie svarbiausius savo vadovaujamų žinybų veiklos rezultatus, aktualiausias nusikalstamų veikų tendencijas, tarėsi kaip tobulinti tarnybų bendradarbiavimo ir keitimosi informacija mechanizmus.

A. Lappo vadovaujama delegacija taip pat lankėsi Vilniaus pasienio rinktinei pavaldžioje Padvarionių užkardoje, kur susipažino su šio VSAT padalinio veikla.

Šiemet VSAT pareigūnai pasienyje su Baltarusija nustatė 67 sienos pažeidimo atvejus ir sulaikė 121 sienos pažeidėją. Minėtame sienos ruože šiemet užkardyti 184 kontrabandos gabenimo į Lietuvą atvejai ir sulaikytas 191 asmuo, gabenęs kontrabandą. Iš viso šiame ruože šiemet VSAT pareigūnai sulaikė beveik 582 tūkst. pakelių neteisėtai gabentų cigarečių.

Nuo metų pradžios pasienyje su Baltarusija sulaikyti 143 už įvairius nusikaltimus ar pažeidimus teisėsaugos ieškoti asmenys bei 31 vogtas automobilis.

Vyriausieji Lietuvos ir Baltarusijos sienos įgaliotiniai taip pat aptarė klausimus, susijusius su nusikalstamų veikų plitimo per sieną užkardymu, bendromis priemonėmis pasienyje, kriminalinės žvalgybos padalinių bendradarbiavimu bei kontrolės punktų veiklos tobulinimu.

Penktadienį VSAT centrinėje įstaigoje R. Požėla ir A. Lappo taip pat pasirašė darbinio įgaliotinių susitikimo protokolą.

Lietuva su Baltarusija turi 678,8 kilometro ilgio demarkuotą sieną. Tai – Europos Sąjungos bei Šengeno išorės siena, kurią saugo trys VSAT rinktinės.

 

VSAT informacija