Švenčiame Valstybės atkūrimo dieną

0
57

Prieš 105 metus dvidešimt Lietuvos Tarybos narių vienbalsiai priėmė Lietuvos Nepriklausomybės aktą. 1918 metais vasario 16-ąją paskelbta lietuvių tautos valia atkurti „nepriklausomą demokratiniais pamatais sutvarkytą“ valstybę.

„Savo laisvės dvasia ir narsa esame ne kartą įrodę, kad ginti savo Valstybę mums yra šventa pareiga. Ginti ne tik ginklu, bet ir savo darbais. Šiandien švęsdami savo Nepriklausomybės dieną neabejodami padedame saugoti ir ginti Ukrainos laisvę, suprasdami, kad Ukrainos kova yra visos Europos kova už laisvę,  nepriklausomybę ir pamatines Vakarų civilizacijos vertybes“ – sako A. Anušauskas.

Valstybės atkūrimo dienos iškilmingi renginiai prasidėjo ankstyvą rytą Rasų kapinėse pagerbiant vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto Signatarus, vėliau persikėlė į LR prezidentūros rūmus, kuriuose įteikti Valstybės apdovanojimai. Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa Simono Daukanto aikštėje atliko tradicinę trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremoniją.

Buvo padėtos gėles prie 1949 m. vasario 16 d. Deklaracijos signataro – Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos pirmininko, partizanų generolo, Lietuvos valstybės vadovo Jono Žemaičio-Vytauto paminklo. Čia Garbės sargybos kuopos kairiai šalies vadovybės ir visų Lietuvos žmonių vardu atliko salves bei pagerbė generolą tylos minute.

KAM informacija