Švenčionių ir Varėnos rajonų gyventojai gabeno 4 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų

0
265

Vakar vėlai vakare VSAT Varėnos pasienio rinktines Kapčiamiescio pasienio užkardos pareigūnai, talkinami kolegų iš Kriminalinės žvalgybos skyriaus, miške netoli Lazdijų rajono Macevičių kaimo pastebėjo du asmenis. Ši vieta yra maždaug už pustrečio kilometro nuo sienos su Baltarusija. Du įtartini vyrai tamsoje nešė ryšulius.

Pasieniečiams iš tolėliau artėjant prie nešikų šie irgi pastebėjo VSAT pareigūnus ir metė savo krovinius. Vieną vyrą pavyko sulaikyti vietoje, kitas pasinaudodamas tamsa spruko gilyn į mišką. Jį nusiviję pasieniečiai bėglį sulaikė maždaug už 150 metrų.

Pirmas sulaikytasis buvo 26-erių Švenčionių rajono gyventojas. Antras nešikas – metais vyresnis Varėnos rajono gyventojas. 2017-aisiais bei pernai lapkritį jis jau buvo su neteisėtais rūkalais įkliuvęs Kapčiamiesčio pasieniečiams.

Šįkart abu vyrai gabeno 4 tūkst. pakelių cigarečių ,,NZ Gold“ su Baltarusijos akcizo ženklais. Prie numestų rūkalų pasieniečiai aptiko termovizorių. Jį nešėsi pirmas ėjęs kontrabandininkas. Jo „kolega“ buvo apsirūpinęs GPS imtuvu.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Varėnos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 8 metų. Abu sulaikytuosius pasieniečiai uždarė į areštinę.

 

VSAT informacija