Švenčionių rajone su tarnybiniu šunimi sučiupo kontrabandinius rūkalus nešusį švenčioniškį

0
21

Šeštadienį paryčiais VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Adutiškio pasienio užkardos pareigūnai, žvalgydami savo atsakomybės ruožą, užfiksavo porą asmenų su nešuliais kaimyninės šalies teritorijoje. Buvo aišku, kad neilgai trukus tie nešuliai atsidurs Lietuvos pusėje.

VSAT pareigūnai reagavo nedelsdami. Švenčionių rajono Alių durpyno link buvo nusiųsti patrulių ekipažai, kurie blokavo vietovę. Buvo pasitelkti ir kinologas su tarnybiniu šunimi Donu.

Netrukus miško pakraštyje, apie 1 km nuo valstybės sienos, jos apsaugos zonoje (ten patekti galima tik su specialiu VSAT leidimu), pasieniečiai išvydo miško keliuku judantį vyrą su dviem žalios spalvos nešuliais. Su įkalčiais užkluptas kontrabandininkas buvo sulaikytas.

Vėliau VSAT pareigūnai nustatė jo tapatybę. Paaiškėjo, kad neteisėtą krovinį gabeno 32-ejų Švenčionių gyventojas, apsirūpinęs radijo stotele „Baofeng“.

Dviejuose žalia spalva maskuotuose maišuose rasta 1 560 pakelių cigarečių „Minsk City QS“ ir „Minsk Capital QS“ su baltarusiškais akcizo ženklais.

Už akcizinių prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką, Švenčionių gyventojui pradėta administracinė teisena. Įstatymas už tai numato baudą nuo 5 760 iki 6 000 eurų.

Už pasienio teisinį režimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimą švenčioniškiui gresia įspėjimas arba bauda nuo 40 iki 90 eurų.

Po apklausos vyras paleistas. Jis privalės atvykti į Adutiškio pasienio užkardą, kai bus nagrinėja jo administracinė byla.

Šioje užkardoje laikinai saugomos sulaikytos cigaretės.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės informacija