Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-iosios komandos pareigūnai balandžio 16 d. Švenčionių rajone gilino praktinius įgūdžius atlikdami antžeminės radiacinės žvalgybos elementus: dozės galios matavimus, ėminių ėmimą iš šulinių ir atvirų vandens telkinių. Pareigūnai naudojo būtinas apsaugos priemones – respiratorius, kostiumus, pirštines ir akinius, o dirbo lauko sąlygomis, neturėdami kontakto su pašaliniais asmenimis.
„Visose numatytose vietose buvo atlikti radiacinio fono matavimai. Jie neviršijo Lietuvoje nustatyto gamtinio fono rodiklių, – sakė 3-iosios komandos viršininkas Andžejus Romeiko. – Šiandien išstudijavome vieną maršrutą, kurį dabar geriau žinosime, jeigu Radiacinės saugos centro nurodymu tektų važiuoti atlikti radiacinę žvalgybą. Ateityje su ugniagesiais gelbėtojais numatome išstudijuoti dar 4-5 tokius maršrutus. Net ir karantino metu stengiamės tobulinti ugniagesių gelbėtojų įgūdžius.“
Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-iosios komandos pareigūnai specializuojasi atlikti gelbėjimo darbus lokalizuojant pavojingas chemines medžiagas ir preparatus, kurie, patekę į aplinką kelia grėsmę žmonių gyvybei, sveikatai, aplinkai, bei gelbėjimo darbus, susijusius su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių, branduolinių medžiagų lokalizavimu.


