Šviečiant raudonam signalui, girtas, su baltarusiškom cigaretėm – ir tiesiai pasieniečiams į rankas

0
112

Molėtiškio kelionė automobiliu atgal į Lietuvą per Šumsko pasienio kontrolės punktą (PKP) buvo pažymėta trimis incidentais.

Iš pradžių solidaus amžiaus vyriškis be leidimo į punkto teritoriją įvažiavo degant raudonam šviesoforo signalui. Vėliau paaiškėjo, kad vairuotojas neblaivus, o automobilyje vežasi paslėpęs ir draudžiamo krovinio.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Kenos pasienio užkardos pareigūnai Šumsko PKP pamatė, kaip iš Baltarusijos teritorijos į Lietuvą degant raudonam šviesoforo signalui įlėkė automobilis „Ford Focus C-MAX“. Patikrą vykdę VSAT pareigūnai paprašė jį vairavusio senyvo vyriškio asmens dokumentų. Paaiškėjo, kad automobilį vairavo 75-erių Molėtų rajono gyventojas. Su pasieniečiais jis bendravo nerišliai, nuo vyriškio sklido alkoholio kvapas. Matėsi, kad molėtiškis – gerokai apgirtęs.

Pasieniečiai į Šumsko PKP iškvietė policijos pareigūnus, kurie vairuotojui nustatė 1,48 promilės (lengvo laipsnio) girtumą. VSAT pareigūnams kartu su muitininkais atlikus detalią asmens ir automobilio apžiūrą, įvairiose fordo vietose aptikti 386 pakeliai baltarusiškų cigarečių „NZ Gold“ ir „Corset Pink“ be banderolių.

Tyrimą dėl šio administracinio nusižengimo atlieka muitininkai.

Molėtiškis už savo elgesį atsakys administracine tvarka: jam surašyti protokolai dėl kelių eismo taisyklių pažeidimo ir važiavimo degant draudžiamam šviesoforo signalui bei už transporto priemonės vairavimą esant neblaiviam. Įstatyme už tai numatyta bauda nuo 800 iki 1 000 eurų.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės informacija