Švietimo problemas bando spręsti kompensacijomis už keliones mokytojams ir mokiniams

0
277

Vilniaus rajono savivaldybės administracija paskelbė informaciją iš dviejų dalių – apie tai, jog Vilniaus rajone gerėja mokytojų darbo sąlygos ir kad savivaldybė lengvina tėvų finansinę naštą. Tačiau ar nuo to pagerės mokymosi rezultatai – neaišku. Krašte mokiniai puikių rezultatų pasiekia tik iš rusų kalbos.

Vilniaus rajone gerėja mokytojų darbo sąlygos

Nuo šių metų pradžios mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų, važiuojančių į darbą nuo 3 iki 40 kilometrų į vieną pusę ir atgal atstumu, kelionės išlaidos kompensuojamos po 0,07 Eur už vieną kilometrą. Tokią naujovę Vilniaus rajono savivaldybė įvedė siekdama sudaryti patrauklias sąlygas darbui rajono mokyklose esamiems ir naujiems kvalifikuotiems specialistams.

Toks sprendimas palengvina ugdymo proceso vykdymą, pritraukia mokytojus iš kitų vietovių, nei įsikūrusi mokykla ir padeda spręsti mokytojų trūkumo problemą.

Švietimo skyriaus vedėja Sofija Segen pabrėžia, kad Vilniaus rajono savivaldybė yra viena iš nedaugelio šalies savivaldybių, kurios įvedė tokį sprendimą. Taip ji bando spręsti visuotinio mokytojų trūkumo problemą. Sprendimas, kaip sako, buvo reikalingas.

„Šis sprendimas pasiteisino. Mokytojams tai didelė paskata rinktis darbą mūsų savivaldybės teritorijoje. Buvo ne vienas atvejis, kai mokytojas, turėdamas galimybę dirbti mokykloje šalia namų, pasirinko darbą Vilniaus rajono švietimo įstaigoje. Tai gera iniciatyva, kuri padeda tiek išlaikyti jau dirbančius specialistus, tiek pritraukti naujus“, – džiaugiasi S. Segen.

Nuo šių metų pradžios Vilniaus rajono savivaldybė jau išleido 245 000 Eur kompensuodama mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų kelionės išlaidas.

Savivaldybė lengvina ir tėvų finansinę naštą

Gerus pokyčius jau pajuto ir mokiniai bei jų tėvai. Nuo šių metų pradžios rajono mokiniams savivaldybė suteikė galimybę įsigyti važiavimo vietinio priemiestinio reguliaraus susisiekimo autobusais bilietą su 60% nuolaida. Lengvatos skiriamos bendrojo ugdymo programas vykdančių mokyklų mokiniams, važiuojantiems Vilniaus rajono savivaldybės įsteigtais maršrutais.

Įvesdama lengvatą, savivaldybė siekia paremti šeimas, auginančias vaikus ir sumažinti šeimų išlaidas mokinių kelionėms viešuoju priemiestiniu transportu.

Suteiktos lengvatos didina mokinių galimybę lankyti būrelius, kultūrinius, švietimo ir pramoginius renginius.

Įdiegta naujovė padidino mokinių mobilumą. Iki š. m. rugsėjo pabaigos su 60% lengvata parduota daugiau kaip 57 000 bilietų. Per minėtą laikotarpį savivaldybė už parduotus su 60% lengvata bilietus vežėjams sumokėjo virš 40 000 Eur kompensacijos.

Vilniaus rajono savivaldybė viena pirmųjų šalyje įdiegė tokią lengvatą.

 

Vilniaus rajono savivaldybės informacija