Tarp aukcionų laimikių – motorinė valtis, žvejybos reikmenys ir orlaivis

0
37

Registrų centro duomenimis, vien tik per pastarąjį ketvirtį (2023 metų spalio-gruodžio mėnesius) buvo paskelbta beveik 3 tūkst. naujų e. aukcionų ir varžytynių, įvyko 1,1 tūkst. e. aukcionų ir varžytynių, o jų metu parduoto turto vertė siekė 25,5 mln. eurų.

Antstolių skelbtose varžytynėse ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį parduota turto už 6,7 mln. eurų, savivaldybių aukcionuose – už 1,9 mln. eurų, nemokumo administratorių varžytynėse – taip pat už 1,9 mln. eurų, kitų institucijų aukcionuose – už 0,9 mln. eurų. Ketvirtąjį ketvirtį taip pat įvyko Turto banko organizuoti aukcionai už 14,2 mln. eurų.

Brangiausiai per pastarąjį ketvirtį e. aukcionuose ir varžytynėse siūlytu objektu tapo Lietuvos antstolio areštuotas Nigerijos skrydžių bendrovės „Arik Air” lėktuvas „Boeing 737” – varžytynių laimėtojas už jį sutiko sumokėti beveik 4,9 mln. eurų.

Pasak orlaivio varžytynes organizavusio antstolio Mareko Petrovskio, e. varžytynių laimėtojo pasiūlyta kaina pradinę pardavimo kainą viršijo daugiau kaip 32 tūkst. eurų.

„Susidomėjimas buvo didžiulis, nes Vokietijos išieškotojo atstovai pasirūpino tarptautine informacijos sklaida. Domėjosi potencialūs pirkėjai iš JAV, Argentinos, Ispanijos, Didžiosios Britanijos ir kitų šalių. Galiausiai į e. varžytynės užsiregistravo du dalyviai, iš kurių vienas ir pasiūlė tokią kainą”, – pasakoja antstolis M. Petrovskis.

Į brangiausiųjų e. aukcionuose parduotų objektų penketuką taip pat pateko Turto banko realizuotas nekilnojamasis turtas: Administracinės patalpos Kaune, Demokratų g. (2,3 mln. eurų), administracinis pastatas Klaipėdoje, Jūros g. (2,2 mln. eurų), administracinės patalpos Vilniuje, Algirdo g. (1,7 mln. eurų) ir bendrabutis Klaipėdoje, Jaunystės g. (1,2 mln. eurų).

Žvejybos entuziastus sudomino mažiausiai du praeitą ketvirtį įvykę elektroniniai aukcionai. Viename iš jų nemokumo administratorius realizavo bankrutuojančios bendrovės turtą – žvejybos reikmenis, žūklės prekių parduotuvės atsargas. Šiose varžytynėse dalyvavę 10 dalyvių pradinę turto pardavimo kainą padidino daugiau nei dukart. Kitame aukcione, kurį organizavo Valstybės sienos apsaugos tarnyba, dalyvavo net 35 dalyviai – visi jie varžėsi dėl motorinės valties. Pradinė turto kaina buvo vos 1 tūkst., bet varžymasis vyko itin intensyviai ir paskutinis dalyvio pasiūlymas siekė 6,7 tūkst. eurų.

Be to, kaip pastebi, Registrų centro specialistai, e. aukcionų ir varžytynių platforma tampa vis populiaresnė ieškant nuomininkų. Vos prieš porą metų startavusi naujovė įgauna vis didesnį pagreitį – vien per praėjusius metus buvo paskelbta per 200 elektroninių nuomos konkursų, kurie sulaukė ne ką mažesnio dalyvių skaičiaus, o varžymasis dėl patrauklių objektų nuomos vyksta taip pat intensyviai.

Elektroninę turto realizavimo paslaugą Registrų centras teikia nuo 2013 metų. Nuo elektroninių paslaugų sukūrimo įvyko apie 30 tūkst. elektroninių varžytynių ir aukcionų, kuriuose turto parduota už daugiau nei 975 mln. eurų.

E. varžytynių ir aukcionų portalas leidžia gyventojams ir verslo subjektams nuotoliniu būdu dalyvauti antstolių ir nemokumo administratorių vykdomose elektroninėse varžytynėse ir valstybės, savivaldybių bei privataus sektoriaus turto pardavimo ar nuomos elektroniniuose aukcionuose. Besinaudojantys sukurtomis elektroninėmis paslaugomis gali aktyviai dalyvauti varžytynėse bei aukcionuose, nuomos konkursuose patirdami mažiausias sąnaudas.