TARPTAUTINĖ BALTIJOS JUVELYRIKOS PARODA „AMBER TRIP’19“

0
327

2019 metų kovo 13-16 dienomis Vilniuje vyksianti didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė juvelyrikos ir gintaro paroda „Amber Trip“ – išskirtinis renginys, subursiantis profesionalius juvelyrus, dizainerius ir pirkėjus iš atokiausių pasaulio kampelių. Čia bus pristatomos pasaulinės juvelyrikos dirbinių ir gintaro rinkos tendencijos, moderniausios juvelyrikos pramonės technologijos bei naujausi profesionalių juvelyrų darbai. Kaip ir kasmet nestigs renginių, skirtų tiek juvelyrikos profesionalams, tiek parodos svečiams.

Didžiausiame Baltijos šalyse parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančios „Amber Trip“ parodos bendras plotas šiais metais viršys 6,6 tūkst. kv. metrų, iš jo 2,7 tūkst. kv. metrų užims ekspozicijos. Daugiau kaip pusę (apie 60 proc.) ekspozicijų ploto atiteks gintarui, apie 40 proc. – juvelyriniams dirbiniams.

XVI tarptautinėje parodoje laukiama arti 220 juvelyrikos ir gintaro verslo dalyvių iš 30 pasaulio šalių, tarp kurių – Baltijos šalys, Lenkija, Turkija, Italija, Ukraina, Rusija, Baltarusija, JAV, Japonija, Indija, Pietų Afrika, Meksika. Tikimasi, kad parodą aplankys apie pusę tūkstančio svarbių pirkėjų (didmenininkų, muziejininkų, kolekcininkų, žaliavos tiekėjų ir pirkėjų).

„Parodos rengėjų tikslas – sukurti kiekvienam „Amber Trip“ dalyviui ar svečiui, kad ir iš kokio žemyno jis bebūtų, ypatingą aplinką, kurioje jis jaustųsi kaip namuose. To siekiame kasmet ir tuo skiriamės nuo kitų parodų. „Amber Trip“ visuomet išliks tiltu, jungiančiu Europą su kitomis pasaulio šalimis“, – sako „Amber Trip“ organizatorius Giedrius Guntorius.

Parodai kasmet pritraukiant vis daugiau svečių iš Artimųjų Rytų šalių, pirmąkart „Amber Trip“ parodoje bus įkurti Maldos namai.

Šio išskirtinio renginio metu vyks tarptautiniai seminarai aktualiomis juvelyrikos ir gintaro temomis. Viename iš renginių Baltarusijos geologai pasidalins gintaro tyrinėjimų rezultatais.

Dieną prieš parodos atidarymą, kovo 12-ąją, startuos prekybos žaliavos platforma „Raw trade“, skirta gintaro žaliavos pirkėjams ir pardavėjams. Į Amber Trip “Raw Trade” rinksis stambūs žaliavos tiekėjai iš Rusijos, Ukrainos, Lenkijos bei žinoma gintaro žaliavos tarpininkai.

Išskirtinio dėmesio sulauks ir parodos lankytojai. Profesionalūs stilistai patars, kaip pasirinkti tinkamiausią juvelyrikos dirbinį ir, į ką atkreipti daugiausia dėmesį jį perkant. Prabavimo specialistai pagelbės, jei norėsite patikrinti turimo juvelyrikos gaminio sudėtį bei autentiškumą. Lankytojų laukia ir kitos malonios staigmenos padėsiančios atrasti juvelyrikos pasaulį.

Renginio išskirtinė puošmena – jo metu vyksiantis tarptautinis juvelyrikos meno konkursas. „Amber Trip“ šiemet skelbia juvelyrikos meno konkursą socialine tema – „Atsitiktiniai širdies dūžiai / Random rapid heartbeats“.

Tarptautinė konkurso komisija rinks juvelyrikos meno konkurso nugalėtojus penkiose kategorijose. Apie konkurso nugalėtojus ir jų kūrybą bus rašoma „Baltic Jewellery News“ žurnale, taip pat „Grand Prix“ nugalėtojas gaus vietą pristatyti save ir savo kūrybą 2020 metų „Amber Trip“ parodoje. Po konkurso dalyvių kūriniai bus pristatomi įvairiose juvelyrikos parodose Europoje, įskaitant Legnicos meninės juvelyrikos festivalį, bei Lietuvos galerijose. Konkurso dalyvių darbų nuotraukos bus viešinamos renginio „Amber Trip“ ir „Baltic Jewellery News“ žurnalo socialinėse medijose.

2018 metais vykusi XV jubiliejinė tarptautinė paroda sulaukė apie 200 dalyvių ir daugiau kaip 500 VIP pirkėjų. Parodą aplankė 5,8 tūkst. lankytojų, arba 5 proc. daugiau nei prieš metus.

Daugiau informacijos: www.ambertrip.com