Taurieji elniai žudomi vien dėl savo įspūdingų ragų

0
327

Kol miškininkai skaičiuoja, kokių rezultatų davė jų surengta akcija, kurios metu gyventojai buvo kviečiami pasiklausyti rujos „dainų“ ir pamatyti pačius gyvūnus jų natūralioje aplinkoje, pranešama apie netoli Vilniaus, Bražuolės botaniniame draustinyje, brakonierių sumedžiotą girių karalių.

Neries regioniniame parke rastas tauriojo elnio kūnas be galvos. Manoma, kad gyvūną nelegaliai sumedžiojo ir jo galvą su ragais trofėjui nupjovė brakonieriai.

Šiuo metu vyksta elnių ruja, tačiau ragų karūnomis pasidabinę elnių patinai vilioja ne tik pateles, bet ir brakonierius. Jie tampa mažiau budrūs, todėl juos medžioti šiuo metu gana paprasta. Parko direkcija prašo visų, miške pastebėjus įtartinus asmenis ar veiksmus (išgirdus šūvius, naktį pastebėjus prožektorius miškuose, laukuose ir pan.), nedelsiant skambinti 112.

Kasmet brakonierių padaroma žala gamtai skaičiuojama šimtais tūkstančių Eur. Nevengiama nelegaliai  žūklauti ir medžioti ne tik Vilniaus apylinkėse, bet ir pačioje sostinėje.

Vilnijosnaujienos.lt birželio pabaigoje parnešė apie Verkių regioniniame parke be leidimo bebrams gaudykles pastačiusį asmenį. Jam teismas buvo paskyręs 700 Eur baudą.

Miškininkų akcija žaibiškai išpopuliarėjo

Rugsėjo antroje pusėje VĮ Valstybinių miškų urėdijos 14-je regioninių padalinių organizuota nemokama iniciatyva sulaukė didelio dėmesio – pasiklausyti tauriųjų elnių balsų atvyko beveik 400 įvairaus amžiaus dalyvių.

Išvykos į miškus klausytis tauriųjų elnių riaumojimo vyko Valstybinių miškų urėdijos Alytaus, Anykščių, Joniškio, Jurbarko, Kaišiadorių, Kauno, Kretingos, Pakruojo, Panevėžio, Rokiškio, Šiaulių, Šilutės, Trakų, Ukmergės regioninių padalinių girininkijose. Susidomėję gyventojai registravosi iš anksto, atvykę į girininkijas buvo padalinti į nedideles grupes ir patyrusių miškininkų – medžiotojų vedami vyko į tauriųjų elnių buvimo vietas. Kai kuriems pasitaikė progų stebėti ir kitus miško gyventojus – briedžius, lapes, danielius, šernus.

Rujai tauriųjų elnių patinai pradeda ruoštis vasaros pabaigoje, intensyviausiai ji vyksta antroje rugsėjo pusėje, o spalio pradžioje baigiasi ir griaudintys elnių balsai rudenėjančiame miške nutyla iki kitų metų.

 

Arūno Solovjovo nuotr.