Premjero Sauliaus Skvernelio pavedimu šiandien į Lenkiją išvykusi mūsų šalies pareigūnų delegacija susitarė dėl Lietuvos piliečių grįžimo.
Su Lenkija sutarta, kad Lietuvos piliečiai bus priimami į LOT reisus, skrendančius į Varšuvą iš tolimųjų šalių. Varšuvoje jie turi būti persodinami į lietuviškus čarterinius reisus nedideliais kiekiais (iki 50 keleivių). Antžeminis konvojus iš Varšuvos oro uosto iki Lietuvos sienos nebus leidžiamas.
Taip pat, nuspręsta imtis bendrų organizacinių priemonių nustatant prioritetinį sienos kirtimą transportui, vežančiam maisto produktus ir vaistus bei medicinines prekes.
Lazdijų – Ogrodninkų punktas jau veikia. Lenkija žada tam tikram laikui išlaikyti jį krovininiam transportui be apribojimų.
Dėl Vokietijoje įstrigusių Lietuvos piliečių grįžimo į keltą Sassnitze užsiregistravo 90 automobilių, o Vokietijos pareigūnai baigia surūšiuoti transportą pasienyje. Lengvųjų automobilių lietuviškais numeriais beveik neliko, nuo rytojaus vienintelis kelias į Lietuvą per Kylį – keltu.
Susitarimų pasiekė delegaciją, kurios sudėtyje: užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, vidaus reikalų viceministras Česlovas Mulma, Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas.


