Teigiama, jog Elektrėnuose naujai statoma katilinė sumažins šilumos kainas

0
61

Įrengiant katilinę Koplyčios gatvėje siekiama, kad savivaldybė nebūtų priklausoma nuo vieno monopolinio šilumos tiekėjo ir jo diktuojamų sąlygų.  Tikimasi mažesnės šilumos ir karšto vandens kainos ne tik Elektrėnų, bet ir Vievio gyventojams.

Sklypas katilinės vietai buvo parinktas iš trijų galimų variantų. Sklypas, kuriame bus įrengta katilinė, turi būti valstybinėje žemėje, žemės naudojimo paskirtis – susisiekimo ir inžinerinių komunikacijų aptarnavimo objektų teritorija, šalia turi eiti šilumos trasa, jungianti Elektrėnų ir Vievio miestus. Ekspertams (,,Nomine Consult“, UAB) atlikus oro taršos ir triukšmo sklaidos vertinimą, buvo nuspręsta katilinę įrengti sklype, esančiame Koplyčios gatvėje, kuris buvo tinkamiausias pagal keliamus reikalavimus.

Naujai įrengtoje katilinėje šiluma bus gaminama iš atsinaujinančių energijos išteklių, naudojamas kuras – kieta biomasė (mediena).

Katilinės įrengimas oro taršai, eismui, saugumui įtakos neturės. Biokuras į katilinę bus vežamas kas antrą dieną dviem sunkvežimiais po vieną reisą per dieną. Toks intervalas pasirinktas dėl to, kad nebūtų statoma didelių sandėliavimo aikštelių, taip bus išvengta vizualinės taršos.

Elektrėnų savivaldybės informacija