Teigiamus pokyčius pajuto vieni iš pirmųjų

0
310

Nuo gegužės pradžios visi šalies gyventojai privalo prisidėti prie atliekų surinkimo ir tvarkymo.  Reforma įvyko ir Šalčininkų rajone, o gyventojai  jau dalinasi pirmaisiais įspūdžiais bei pastebėjimais.  Dieveniškių seniūnijos seniūnė Česlava Marcinkevič sako, jog apylinkėse tapo dar švariau, o naująja tvarka nepatenkintų beveik neliko.

Č. Marcinkevič teigimu, bene labiausiai gražėjantį kraštą pastebi turistai – ne iš vieno atvykusiojo jau girdėjo, jog aplink Dieveniškes ypatingai tvarkinga. Seniūnė sako, kad dabar kaimiškose vietovėse gerokai padaugėjo konteinerių, o žmonės į juos nebevengia įmesti ir pakelėse rastų šiukšlių.

„Labai džiaugiamės, kad galų gale jau gyventojai žino, jog reikia surinkti šiukšles ir, tikrai, kai visi gavo tuos konteinerius, tvarkos dar padaugėjo. Žmonės tapo pilietiškesni… Štai neseniai gavome pranešimą, jog Vaškelių kaime kažkas prišiukšlino. Tai iš karto sureagavo Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Andžejus Urbelevičius. Pas mus tapo dar švariau. Aišku, turėjom visokių nesklandumų: pakito ir apmokėjimas, ir adresų daugiau… Labai daug žmonių čia negyvena, tik vasaroja, bet gavo laiškus su sąskaitomis. Tai padedame juos rasti. O taip – tai viskas labai gerai. Jau beveik… Beveik – taip reikia sakyti, kadangi dar liko keletas žmonių, kurie gyvena atokiuose kaimuose ar viensėdžiuose. Tai ten yra problemų su apmokėjimu. Bet aš manau, kad ir ten viskas išsispręs, nes tų šeimų labai nedaug“, – kalbėjo Dieveniškių seniūnė Č. Marcinkevič.

Pasak valdininkės, gyventojai labai gerai atsiliepia ir apie  UAB „VSA Vilnius“ pasirengimą reformai.

„Bendradarbiaujame labai gerai su „VSA Vilnius“. Jei reikia ir skambinam, ir rašom. Buvo susitikimai su gyventojais, susirinkimai… Ir savivaldybėje, ir čia vietoje. Dalyvavo ir savivaldybės administracijos direktorius, ir Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas… Iš karto sužinojome viską, gavome papildomai tų konteinerių, kurių mums reikėjo… Viskas tvarkoje, viskas gerai… Tiek galiu pasakyti“, – apie pasikeitimus mintimis dalinosi Č. Marcinkevič.

„VSA Vilnius“ atstovų teigimu, nuo reformos pradžios bene daugiausiai problemų kyla galbūt dėl to, jog gyventojai kol kas nespėjo priprasti prie naujų šiukšlių vežimo grafikų, kuriuos galima rasti seniūnijose arba vežėjo internetiniame puslapyje http://www.vsa.lt/apie-vsa/apie-mus/salcininkai/.

„Kai kurie gyventojai šiukšles iš savo valdų išgabena taip, kaip buvo įpratę anksčiau. O vežėjai juk negali vaikščioti po kiemus ir ieškoti konteinerių… Paslaugas Šalčininkų rajone teikiame nuo sausio mėnesio. Galime pasakyti, jog konteinerių skaičius ir aptarnaujamų adresų skaičius nuo tada pasipildė ir dar vis didėja. Anksčiau veždavo tik iš tų gyventojų, kurie turėjo sutartis. Dabar tiesiog įsigaliojo nauja tvarka ir visi privalo naudotis šia paslauga. O nesklandumų buvo ir gali būti – nes yra dar tokių gyventojų, kurie iki šiol nesikreipė, kažkur mes negalime privažiuoti…“, – apie vis dar pasitaikančias problemas pereinamuoju laikotarpiu kalbėjo VSA klientų aptarnavimo vadovė Indrė Šimaškė

„VSA Vilnius“ atstovės teigimu, kai kurie rajono gyventojai iki pat šiol neturėjo konteinerių, o atliekų surinkimo ir tvarkymo procese dalyvavo nelegaliai. Duomenys byloja, jog tokių šalčininkiečių galėjo būti maždaug trečdalis. Įmonė šiuo metu jau išdalino apie 7000 naujų konteinerių.

Skaičiuojama, jog vienam šalies gyventojui per metus tenka apie pusė tonos buitinių atliekų.

„VSA Vilnius“ atsiprašo gyventojų dėl galimų nesklandumų pertvarkos pradžioje. Įmonė papildė Klientų aptarnavimo telefonu specialistų gretas, tad kilus klausimų galite susisiekti telefonu: 8 800 00 888 arba elektroniniu paštu: info@vsa.lt.

UAB „VSA Vilnius” veiklą vykdo nuo 1945 metų. Bendrovė dalyvauja „Baltosios bangos” ir kitose skaidraus verslo iniciatyvose  – „Transparency International“ Lietuvos skyriaus 2017 metais atlikto tyrimo rezultatai parodė, jog „VSA Vilnius“ yra tarp atviriausių ir skaidriausių įmonių Lietuvoje.

Šiuo metu bendrovė aptarnauja Vilniaus, Kėdainių, Ukmergės, Varėnos, Šalčininkų, Alytaus ir  Kaišiadorių raj. gyventojus.