Siekia reikšmingai sumažinti socialinio būsto trūkumą: po naujų statybų Mickūnuose, Nemenčinėje ir Skaidiškėse apgyvendins beveik dvigubai daugiau sunkiai besiverčiančiųjų

0
54

Vilniaus rajono valdžia planuoja statyti naują 30 butų daugiabutį gyvenamąjį namą Nemėžio sen., Skaidiškių k., Sodų g. 51A. Tarybai jau pateiktas svarstyti sprendimo projektas, kuriam pritarus būtų prašoma perduoti naudoti ir disponuoti patikėjimo teise valstybei priklausantį, Nacionalinės žemės tarnybos valdomą 0,75 ha ploto žemės sklypą.

„Šiai dienai Vilniaus rajono savivaldybė valdo 79 socialinius būstus. 2022 metais baigtas statyti 1,4 mln. Eur vertės socialinis būstas (16 butų) Mickūnuose. Nemenčinės m. už 820 tūkst. Eur statome 15 butų socialinį būstą. Taip pat siekdama padidinti socialinio būsto prieinamumą, Vilniaus rajono savivaldybė įsigijo 2 socialinius būstus. 2023 m. socialiniu būstu planuojama aprūpinti 18 asmenų/šeimų bei per šiuos metus pavyko atnaujinti 7 būstus, 4 būstai šiuo metu remontuojami ir po remonto bus skirti asmenims laukiantiems eilėje“, – apie Savivaldybės vykdomas priemones pasakojo Vilniaus rajono savivaldybės meras Robertas Duchnevič.

Mero R. Duchnevičiaus teigimu, socialiniai būstai yra svarbi socialinio aprūpinimo dalis, užtikrinanti žmonėms prieinamą ir saugią gyvenamąją aplinką, ypač tiems, kurie susiduria su ekonominiais iššūkiais arba negali sau leisti nuosavo būsto nuomos ar įsigijimo.

„Naujo daugiabučio statyba ženkliai sumažintų Vilniaus rajono gyventojų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti, sąraše laukiančių asmenų skaičių. Vilniaus rajono gyventojų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti, sąraše šiuo metu yra 212 asmenų/šeimų. Mes, kaip savivaldybė, turime imtis visų įmanomų priemonių siekiant užtikrinti socialinio būsto poreikį ir mažinti susidariusias eiles“, – apie būtinybę mažinti susidariusias eiles sako meras R. Duchnevič.

Taryba pritarė pateikimui, o galutinai dėl šio sprendimo turės dar kartą balsuoti priėmimo stadijoje. Tai numatyta padaryti kitame artimiausiame tarybos posėdyje. Projektas bus svarstomas Ekonomikos ir finansų, Sveikatos, šeimos ir socialinių reikalų bei Kaimo, vietinio ūkio ir teritorijos planavimo komitetuose.

Vilniaus rajono savivaldybės informacija