Prieš 2 dešimtmečius dar pati bylas narinėjusi teisėja pripažinta kalta dėl sukčiavimo

0
86

Vilniaus miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, buvusią teisėją A. Š. pripažino kalta dėl labai didelės vertės sukčiavimo (pagal Baudžiamojo kodekso 182 str. 3 d.) ir skyrė jai 11 tūkst. eurų baudą.

Bylos duomenimis, 2016 m. A. Š., siekdama apgaule įgyti didelės vertės svetimą turtą, klaidindama nukentėjusiuosius dėl savo ketinimų vykdyti sutartinius įsipareigojimus, trims Latvijos Respublikos piliečiams pateikė pasiūlymą jų vykdomiems projektams gauti finansavimą iš užsienio finansinių institucijų. Įsteigusi jokios veiklos nevykdžiusią įmonę, A. Š. 2017 m. vasario mėn. su Latvijos Respublikos piliečiais pasirašė Bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią nukentėjusieji iš viso jai sumokėjo daugiau kaip 280 tūkst. eurų. Savo sutartinių įsipareigojimų – gauti finansavimą iš užsienio finansinių institucijų – buvusi teisėja nevykdė ir neketino vykdyti, o jai sumokėti pinigai buvo naudojami kitiems mokėjimams atlikti bei nuteistosios asmeninėms reikmėms.

Teismas nustatė, kad, siekdama, jog nukentėjusieji nesikreiptų į teisėsaugos institucijas, A. Š. teikė jiems išgalvotą informaciją apie sutarties vykdymą bei pasirašė skolos grąžinimo sutartį, kurios taip pat neketino vykdyti, suprasdama, kad apgaule įgyto didelės vertės turto – daugiau kaip 280 tūkst. eurų – nukentėjusiesiems negalės grąžinti.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė, tyrimą atliko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai.

Vilniaus miesto apylinkės teismas iš dalies tenkino nukentėjusiųjų civilinius ieškinius, pagal kuriuos buvusi teisėja Latvijos piliečiams turės bendrai atlyginti didesnę nei 287 tūkst. eurų jų patirtą turtinę bei neturtinę žalą.

Siekiant užtikrinti civilinių ieškinių vykdymą, prokurorų nutarimais buvo paskirti laikini nuosavybės teisės apribojimai A. Š. turtui, įskaitant ir teisę į Europos Žmogaus Teisių Teismo jai kitoje byloje priteistą 77 tūkst. eurų sumą. Šie apribojimai, teismo sprendimu, palikti galioti iki A. Š. visiško atsiskaitymo su civiliniais ieškovais pagal priteistus civilinius ieškinius.

Šis pirmosios instancijos teismo nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

A. Š. teisėja nebedirba nuo 2006 m.

Tai jau ne pirmas teismo nuosprendis, kuriuo buvusi Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo teisėja A. Š. pripažįstama kalta dėl sukčiavimo. Įsiteisėjusiu Kauno apygardos teismo 2016 m. balandžio mėn. nuosprendžiu jai buvo skirta 7500 eurų bauda. Naują nusikalstamą veiką A. Š. padarė dar neišnykus teistumui.

Prokuratūros informacija