Teismui perduota byla dėl 3 500 000 eurų vertės kontrabandinių cigarečių

0
213

Kauno apygardos prokuratūros prokuroras teismui su baudžiamuoju įsakymu perdavė bylą dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, kurių vertė – daugiau nei 3 500 000 eurų.

Ikiteisminį tyrimą atliko Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Bylos duomenimis, šių metų spalio 14 dieną kaltinamasis D. B. Marijampolės mieste, prie geležinkelio vagonų iškrovimo atšakos, įgijo beveik 1 000 000 kontrabandinių pakelių cigarečių su Baltarusijos Respublikos banderolėmis. Šių kontrabandinių cigarečių vertė, įskaitant privalomus sumokėti mokesčius yra daugiau kaip 3 500 000 eurų. D. B. buvo sulaikytas Marijampolės policijos pareigūnų, kai cigarečių įsigijimo vietoje organizavo jų pakrovimą bei išvežimą. 

Byloje kaltinamai pareikšti ir G. E., jis iš D. B. ketino paimti 25 000 pakelių kontrabandinių cigarečių su Baltarusijos Respublikos banderolėmis, kurių vertė yra daugiau nei 93 000 eurų. Asmuo šios nusikalstamos veikos nebaigė, nes taip pat buvo sulaikytas Marijampolės policijos pareigūnų, cigarečių pakrovimo į sunkvežimį metu.

D. G. pareikšti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis (Baudžiamojo kodekso 199-2 straipsnio 2 dalis), G. E. – dėl pasikėsinimo tokiai pačiai nusikalstamai veikai (BK 22 str. 2 d., BK 199-2 str. 2 d.). Tyrimui vadovavęs prokuroras teismo prašo abiem kaltinamiesiems paskirti pinigines baudas, D. G. – 14 000 eurų, G. E. – 10 000 eurų baudą, taip pat iš abiejų konfiskuoti pusę krovininio automobilio bei puspriekabės atitinkančios vertės sumą – beveik po 13 000 eurų iš kiekvieno, o visas paimtas cigaretes – sunaikinti.

Byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.

Prokuratūros informacija