Teismui perduota nagrinėti baudžiamoji byla dėl viešųjų pirkimų Nemenčinės poliklinikoje

0
124

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai Vilniaus apygardos teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje Vilniaus rajono Nemenčinės poliklinikos vadovas Olegas Kačanas kaltinamas didelės vertės kyšio priėmimu, o vienos privačios bendrovės įkūrėjas, akcininkas ir valdybos pirmininkas E. S. ir pati bendrovė – didelės vertės kyšio davimu. Ši baudžiamoji byla atskirta iš atliekamo didelio masto ikiteisminio tyrimo dėl įtariamų korupcinių veikų sveikatos priežiūros įstaigoms viešųjų pirkimų būdu įsigyjant medicininę įrangą ir kitas medicinos priemones.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad 2020 m. rudenį ir žiemą minėtos poliklinikos vadovas per kelis kartus savo naudai už teisėtą savo veikimą iš kaltinamojo E. S. priėmė 20 tūkst. Eur. Buvo numatyta, kad bendrovė pagal sudarytą sutartį Vilniaus rajono Nemenčinės poliklinikoje įrengs naują skaitmeninį rentgeno diagnostikos aparatą. Taip pat kaltinamasis E. S. galimai siekė sau bei vadovaujamai bendrovei ir ateityje turėti palankumą vykdomuose viešuosiuose pirkimuose.

Tęsiamame didelės apimties ikiteisminiame tyrime dėl įtariamų korupcinių veikų sveikatos priežiūros įstaigoms viešųjų pirkimų būdu įsigyjant medicininę įrangą ir kitas medicinos priemones įtarimai pareikšti 2 juridiniams ir 72 fiziniams asmenims, iš kurių 10 – gydymo įstaigų vadovų. Tiriama 120 galimi nusikalstamos veikos epizodų.

Šį ikiteisminį tyrimą atlieka Specialiųjų tyrimų tarnybos (toliau – STT)  Centrinė tyrimų valdyba kartu su visomis teritorinėmis valdybomis. Tyrimą kontroliuoja, organizuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento bei apygardų prokuratūrų Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrių prokurorų grupė.

Šioje byloje šių metų birželio mėnesį vienam įtariamajam – VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų buvusiam darbuotojui pripažinus savo kaltę dėl kyšininkavimo, jis atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Iš asmens konfiskuoti 2 tūkst. Eur, kaip gauti iš nusikalstamos veikos, ir paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – 1 tūkst. Eur dydžio įmoka į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Kitoje Klaipėdos apylinkės teismo liepos mėnesį išnagrinėtoje byloje buvęs Plungės rajono savivaldybės ligoninės specialistas E. B. pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo sveikatos apsaugos sektoriaus viešųjų pirkimų srityje. Sutikęs su Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroro argumentais teismas skyrė vyrui piniginę 7 tūkst. eurų baudą bei atėmė teisę 3 metus dirbti darbą valstybės tarnyboje.

Taip pat šių metų lapkričio mėnesį kitam įtariamajam – VšĮ Radviliškio ligoninės gydytojui pripažinus kaltę dėl kyšininkavimo, jis atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Iš asmens konfiskuoti 400 Eur, kaip gauti iš nusikalstamos veikos, ir paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – 1 tūkst. Eur dydžio įmoka į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 straipsniu, asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Bendra Generalinės prokuratūros ir STT informacija