Švenčionių rajone pasieniečiai sučiupo du kontrabandinių cigarečių nešikus, ką tik iš Baltarusijos gavusius rūkalų „siuntinį“

0
69

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Adutiškio užkardos pareigūnai šeštadienio vakare per vaizdo stebėjimo sistemą užfiksavo du vyrus, kurie į krepšius su ilgom rankenom krovė pakelius cigarečių. Tuo pat metu pastebėtas ir kontrabandininkų sėbras Baltarusijos pusėje. Į tą vietovę skubiai išvyko dvi mobilios pasienio sargybos, kurių vienoje buvo kinologas su tarnybiniu šunimi.

Šešiametei vokiečių aviganei Lunai pagavus pėdsaką, ties Adutiškio miesteliu, apie pusantro kilometro nuo valstybės sienos, VSAT pareigūnai sulaikė 26-erių ir 47-erių Švenčionių rajono gyventojus. Jiedu nešėsi krepšius, kuriuose buvo 1 120 pakelių cigarečių „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis. Asmens tapatybę bei pilietybę patvirtinančių dokumentų kontrabandos nešikai neturėjo.

Dėl akcizinių prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką ir dėl pasienio teisinį režimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimo švenčioniškiams pradėtos administracinių nusižengimų teisenos. Šie vyrai gali sulaukti ir 6 000 eurų baudų.

Baltarusiškų rūkalų nešikams įteikti šaukimai atvykti į Adutiškio pasienio užkardą, kai joje bus nagrinėjamos jų administracinės bylos. Čia laikinai saugomos ir sulaikytos cigaretės.

VSAT informacija