Tik užgesinę degančią žolę, iš vandens telkinio ištraukė įlūžusį žveją

0
263

Vilniaus krašto ugniagesiams gelbėtojams pavasario pradžia atnešė ir naujų iššūkių. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša apie neeilinį įvykį Salininkuose.

Kovo 9-osios popietę buvo gautas pranešimas apie įlūžusį vyrą. Pirmieji į įvykio vietą atskubėjo Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 5-osios komandos ugniagesiai gelbėtojai. Į ledinį vandenį prie skęstančiojo, prisirišęs virve, vilkėdamas darbinę uniformą ir gelbėjimo liemenę, nedvejodamas šoko drąsus ir ryžtingas  ugniagesys gelbėtojas Giedrius Raguotis. Basomis kojomis laužydamas ledą jis brovėsi iki nukentėjusiojo, o paskutinius žingsnius ledą laužė griūdamas ant jo visu kūnu. Pačiupęs vyrą už rankos, davė ženklą kolegoms traukti juos į krantą.

„Jau važiuodami į įvykio vietą, su skyrininku sudėliojome visą gelbėjimo planą, mašinoje užsisegiau ir gelbėjimo liemenę. Esu baigęs plaukiko gelbėtojo kursus. Naro kostiumą turime, tačiau jis man per mažas. Jis skirtas žmogui iki 1,9 metro, o mano ūgis – per 2 metrus. O gelbėti įlūžusį žmogų teko pirmą kartą. Išgelbėtas vyras kalbėjo, reagavo. Ką jis veikė ant ledo, neaišku. Gal žvejojo, o gal manė per tvenkinį patrumpinti kelią ir nepastebėjo, kad ledas jau vos 2 centimetrų storio,“ – pasakojo ugniagesys gelbėtojas.

Skendęs vyras sąmoningas perduotas greitosios pagalbos medikams. Lediniame vandenyje jis išbuvo apie 10 minučių.

„Dabar jau prasidėjo ir žolės gaisrai. Ir šeštadienį gelbėti įlūžusio vyro vykome užgesinę žolės gaisrą,“ – sakė G. Raguotis.

Pagal Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenis, praeitais metais  ugniagesiai daugiau nei 4400 kartų vyko gesinti degančios žolės ir ražienų, degindami žolę nukentėjo 3 gyventojai, sudegė 3 pastatai, 96 statiniai buvo išgelbėti.

Deginti sausą žolę yra draudžiama, nėra jokių išimčių
Už žolės deginimą gresia administracinė atsakomybė, numatyta bauda nuo 50 iki 350 Eur.

 

PAGD prie VRM informacija