Tikisi užtikrinti nepertraukiamą vandens tiekimą: dėl koronaviruso grėsmės ruošiasi kritiškai svarbių darbuotojų izoliavimui, pasirengimą tikrina pratybose

0
247

„Vilniaus vandenys“ informuoja – viešai tiekiamas geriamasis vanduo Vilniuje ir aplinkiniuose rajonuose yra saugus ir jo virinti ar kitaip apdoroti prieš vartojant nereikia.

„Izoliavimo planas palies visas keturias pamainas, iš viso per 130 darbuotojų. Jiems keičiasi grafikai, pereinama prie 24 val. trukmės pamaininio darbo. Susidarius nepalankioms aplinkybėms, sudarysime sąlygas 30 darbuotojų tęsti darbus nepaliekant tarnybinių patalpų. Tai – vandentiekio ir nuotekų stočių bei tinklų skyrių darbuotojai, vandentiekio ir nuotekų siurblinių specialistai, Vilniaus nuotekų valyklos kertinis personalas, avarijų likvidavimo specialistai, dispečeriai, vairuotojai, pristatantys klientams vandenį avarijų metu“, – sako bendrovės generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

Darbuotojams apgyvendinti paruoštos patalpos: mokymų salės virsta miegamaisiais, įsigyta lovų, miegmaišių, virtuvės pildomos maisto atsargomis, sudaromos sutartys su tiekėjais dėl karšto maisto tiekimo.

Izoliuojami darbuotojai bus aprūpinti visomis būtiniausiomis saugumo priemonėmis, užsakyti greitieji testai COVID-19 diagnozavimui, kad jie jaustųsi saugūs. Darbuotojai puikiai supranta, kodėl tai būtina, jie suvokia savo ir visos įmonės atsakomybę šioje ypatingoje situacijoje.

Įmonės veiksmai ekstremaliomis sąlygomis buvo patikrinti kovo 26 dieną surengtose stalo pratybose. „Vilniaus vandenų“ Ekstremalių situacijų operacijų centras imitavo situaciją, kad COVID-19 užsikrėtę du bendrovės darbuotojai ir praktiškai perėjo visą veiksmų seką, užtikrinant nenutrūkstamą paslaugų teikimą, darbuotojų pakeičiamumą, likusių darbuotojų apsaugojimą, patalpų dezinfekavimą.

„Vilniaus vandenys“ užtikrina, kad jų klientai – gyventojai, įmonės, gydymo įstaigos ir visi kiti – gali būti ramūs dėl geriamojo vandens saugumo. Viešai tiekiamas geriamasis vanduo Vilniuje ir aplinkiniuose rajonuose yra saugus ir jo virinti ar kitaip apdoroti prieš vartojant nereikia. Šiuo laikotarpiu vandens kokybei skiriame ypatingą dėmesį – vandens kokybės rodikliai stebimi ir kontroliuojami nuolat atliekant vandens tyrimus vandenvietėse ir vartojimo tinkle.