Tikriausiai norėtų, kad bent jau sostinėje atrodytų kitaip: deja, tam – kažko trūksta

0
339

AB „Lietuvos paštas“ vadovybė kaip įmanydama stengiasi nenukrypti nuo ankstesnės, buvusio ministro Roko Masiulio išvaikytos, bendrovės valdžios projektų, todėl per kelerius metus šiame susisiekimo sektoriuje nepasiūlė jokių sprendimų, kurie galėtų dar labiau suefektyvinti įmonės veiklą ir taip bent kiek reikšmingiau pagerinti joje dirbančiųjų eilinių laiškininkų situaciją. Ankstesnės administracijos naujovės paprasčiausiai pristatomos kaip dabartinės išradimas – be jokių skrupulų.

Tikriausiai niekam nepraslydo pro akis, jog dabartinė pašto valdžia nė kiek nemažesniu, o gal net didesniu,  intensyvumu apkaltinama nesirūpinimu ne tik eiliniais darbuotojais, bet ir klientais bei paslaugų pirkėjais.

Šią savaitę Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė  viešojoje erdvėje aprašė skundą dėl neprieinamų bendrovės pastatų žmonėms su negalia. Kontrolierė kreipėsi į dabartinę Lietuvos pašto vadovybę, kuri gėdijasi ir kaip velnias kryžiaus vengia pamatyti, kažką iš ankstesnės, siūlydama sudaryti sąlygas klientams su negalia gauti Vilniaus 30-ojo pašto skyriaus paslaugas. Į šį filialą galima patekti tik stačiais laiptais, todėl asmenims su ribotu judumu jis yra neprieinamas.

„Esama įvairių būdų, kaip asmenims su negalia teikti paslaugas lygiavertiškai. Mobilūs pandusai nėra labai brangūs, be to, klientai galėtų būti nukreipiami į tuos pašto skyrius, į kuriuos galėtų savarankiškai patekti“, – sako lygių galimybių kontrolierė.

Ji atkreipė dėmesį, kad kaimiškose vietovėse, kur veikia mobiliojo laiškininko paslauga, visos siuntos gyventojams pristatomos į namus. Jei gavėjo nėra namuose, jis šią paslaugą gali užsisakyti pakartotinai, todėl į pašto skyrių vykti nereikia. Toks modelis, anot A. Skardžiuvienės, galėtų būti pritaikytas ir mieste.

Priminsime, jog dabartinė pašto vadovybė turi nenuilstantį rėmėją ir globėją konservatorių parlamentarą Dainių Kreivį, kuris niekaip negali suprasti, kodėl dabartinė yra kažkokia įtartina ir kodėl jai nebuvo leista parduoti Kauno ir Klaipėdos pastatų. Juk ant automobilių langų užrašą, jog tai „mobilios paštorkos transporto priemonė“, sugalvojo būtent naujoji administracija. To iki šiol dar niekas nebuvo suprojektavęs ir nesugalvos mažiausiai dar 30 metų į priekį.