Toliau selekcionuoja ne tuos?

0
139

Švietimo mokslo ir sporto ministerija paskelbė, jog nuo naujų mokslo metų mokiniai, norintys mokytis iš namų, tai galės ir daryti. Tačiau juos turės mokyti ne mokytojai kaip šiuo metu – nuotoliniu būdu –  o patys tėvai. Žodžiu, reforma nieko nepakeis, o tik kai kuriems gimdytojams leis dar labiau rūpintis savo atžalų ugdymų ir rengimu savarankiškam gyvenimui už ačiū. Tuo tarpu dabartiniai niekam tikę pedagogai mėgausis sumažėjusiais krūviais?

Bet juk švietimo reforma buvo padėta tiesiog ant lėkštutės. Tereikėjo sutelkti tuos mokytojus ir tuos mokinius, kurie gali ir yra pajėgūs, tęsti ugdymo procesą nuotoliniu būdu. Tai yra, tik geriausi mokytojai, sugebantys dirbti su išmaniosiomis technologijomis, turėtų rūpintis moksleivių ugdymų, o kiti galėtų darbuotis senoviškai – su tais vaikais, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių negali mokytis pagal pačias geriausias visame pasaulyje programas nuotoliniu būdu.

Dabar gi reforma apsiriboja tuo, jog viskas grįžta į tą patį lygmenį, kuris trunka maždaug pusantro šimto metų – moko arba tėvai, arba bet kas mokyklose. Ogi technologijos būtų leidusios sutaupyti ne tik etatų, geltonųjų autobusiukų bet ir kvadratinių metrų. O svarbiausia – kai kurie vaikai jau galėtų pretenduoti į patį geriausią įmanomą išsilavinimą ir visai nesvarbu, kurioje gyvenvietėje jie gyvena. Reforma galėjo pavykti, bet gavosi taip kaip visada.

Jei jau neišeina iš karto, galbūt, buvo galima pamėginti pilotiškai?

Beje, pagal šią naująją tvarką didžiausias dėmesys vėl bus ne mokytojams ir mokiniams, o tėvams – namuose nebus galima mokyti tų vaikų, kurių gimdytojai bus turėję kokių nors nuobaudų. Vaikus mokyti namuose bus galima, jeigu šeimoje per pastaruosius dvejus metus nebuvo nustatyti vaiko teisių pažeidimai, taip pat ir susiję su tėvų narkotinių, psichotropinių medžiagų, alkoholio vartojimu, smurtu, nebuvo skirtos minimalios ar vidutinės priežiūros priemonės vaikui ir pan.