Trakų rajone vykdoma gaisrų prevencija

0
111

Savivaldybės meras Andrius Šatevičius, specialistė civilinei saugai Valentina Naudžiūnienė ir Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Vaidas Mikulėnas aplankė vienišus, senyvo amžiaus, pagalbos stokojančius Trakų rajono gyventojus, kurių būstuose buvo atlikti darbai, įgyvendinant Trakų rajono savivaldybės 2023–2025 metų gaisrų prevencijos programos priemonių planą.

Bendradarbiaujant Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Trakų priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai ir Trakų rajono savivaldybės administracijai, skyrus Savivaldybės biudžeto lėšų, buvo atlikti nesaugios elektros instaliacijos pakeitimo, dūmų jutiklių įrengimo darbai riziką keliančiuose vienišų, senyvo amžiaus gyventojų gyvenamuosiuose būstuose Trakų rajone.

Darbai atlikti pagal vieną iš Gaisrų prevencijos programos priemonių. Remiantis ja, siekiama skatinti gyventojus būstuose įsirengti autonominius dūmų signalizatorius, susitvarkyti elektros instaliacijas, šildymo įrenginių krosnis, kaminus.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per vienuolika šių metų mėnesių Lietuvoje kilo 7327 gaisrai. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kai buvo užgesintas 7801 gaisras, šiemet jų kilo 6,1 proc. mažiau. Tai mažiausias 11 mėnesių gaisrų skaičius per 20 metų.

Gaisruose žuvo 84 žmonės, o 164 gyventojai patyrė traumų. Trisdešimt septyni gyventojai žuvo dėl neatsargaus rūkymo, 21 – dėl neatsargaus žmogaus elgesio su ugnimi, 6 – dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų, 4 – dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų, 3 – dėl pašalinio ugnies šaltinio, 2 – dėl tyčinės žmonių veikos (padegimų), po 1 – dėl elektros įrangos įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų, dėl vaikų išdykavimo su ugnimi ir dėl sprogimo, 3 – dėl kitų priežasčių. Dar 5 žuvusiųjų žūties priežastys tikslinamos.

Trakų rajono savivaldybės ir PAGD informacija