Trakuose butų parduota trečdaliu mažiau, tuo trapu namų – trečdaliu daugiau

0
271

Registrų centras skelbia nekilnojamojo turto (NT) tendencijas Lietuvos kurortuose ir jiems priskiriamose teritorijose. Sandorių statistika rodo, kad iš kurortų šiemet išsiskyrė Palanga, o štai Druskininkai, Trakai ir Neringa būsto pirkėjų suviliojo mažiau nei pernai.

Druskininkų kurorte butų pardavimai smuktelėjo ketvirtadaliu iki 90, Trakų rajone – beveik trečdaliu iki 62, o Neringoje – penktadaliu iki 19. Nepaisant to, gyvenamųjų namų segmentas šiuose kurortuose išliko augantis: Druskininkuose – 35 proc. iki 27 parduotų namų, Trakuose – 29 proc. iki 71, Neringoje pirkėjų sulaukė vos 2 gyvenamieji namai (pernai – 1).

Registrų centras pastebi, kad Palangoje, vienintelėje iš kurortų, buvo perkami ne tik senos, bet ir naujos statybos butai ar namai. Šiame kurorte naujos statybos butai ar namai, kurie parduoti nepraėjus 2 metams po jų statybos užbaigimo, sudarė penktadalį visų sandoriais perleistų butų ir namų.

Kiek kukliau pagal bendrą sandorių kiekį, tačiau ne ką prastesnius augimo tempus demonstravo ir prie kurortinių teritorijų priskiriami Anykščių ir Zarasų rajonai. Registrų centras skaičiuoja, kad prieš 2019 m. vasaros sezoną Anykščiuose naujų pirkėjų sulaukė 55 butai ir 61 gyvenamasis namas, arba atitinkamai 53 proc. ir 5 proc. daugiau nei pernai sausio-gegužės mėnesiais. Zarasuose šiemet fiksuoti panašūs skaičiai – čia savininkus pakeitė 57 butai (39 proc. daugiau) ir 45 gyvenamieji namai (61 proc. daugiau).

Mažiausiais NT pirkėjų aktyvumas tarp visų kurortų pastebimas Birštone, kur šiemet sudaryta po kiek daugiau nei 10 butų ir gyvenamųjų namų sandorių.