Traukiniuose, atvykusiuose iš Baltarusijos, pasieniečiai aptiko rūkalų už pustrečio milijono eurų

0
200

Panevėžyje, Kėdainiuose ir Utenoje sausio pabaigoje po kelių sėkmingų Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės pareigūnų surengtų operacijų į pasieniečių rankas pateko beveik 750 tūkst. pakelių cigarečių. Nelegaliai traukiniais iš Baltarusijos atgabentų rūkalų vertė siekia daugiau kaip pustrečio milijono eurų.

Sausio 20 d. VSAT Pagėgių rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus ir Specialiosios paskirties skyriaus Varėnos bei Pagėgių komandų pareigūnai kartu su bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ Saugos ir rizikų valdymo departamento darbuotojais Panevėžyje stovėjusio krovininio traukinio vagonuose aptiko 226,5 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių „NZ Gold“, „NZ 8“ ir „NZ 10“. Rūkalai buvo apvynioti skardos lakštais ir paslėpti po akmens skalda.

Iš Baltarusijos atgabentų cigarečių vertė Lietuvoje, įskaičiavus visus privalomus sumokėti mokesčius, yra daugiau kaip 805 tūkst. eurų.

Tyrimą tęsę pasieniečiai Panevėžyje sulaikė ir tris Baltarusijos piliečius, 28, 32 ir 33 metų, bei Lazdijų rajone gyvenantį 41-erių lietuvį. Į VSAT pareigūnų rankas taip pat pateko trys lengvieji automobiliai bei krovininė transporto priemonė.

Visiems keturiems vyrams teismas skyrė kardomąsias priemones suėmimus nuo 15 dienų iki 2 mėnesių.

Sausio 21 d. Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus, Šiaulių pasienio užkardos ir Specialiosios paskirties skyriaus Pagėgių komandos pasieniečiai kartu su „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojais Kėdainiuose patikrino čia stovėjusio krovininio traukinio vagonus.

VSAT pareigūnai jau turėjo informacijos, kad sąstate gali būti paslėptas kontrabandinis krovinys. Tokios žinios pasitvirtino: penkiuose vagonuose, kuriuose buvo gabenta akmens skalda, rasti skardos lakštais apsukti paketai. Juose pasieniečiai aptiko 175 tūkst. pakelių cigarečių „Fest“ ir „Minsk Capital QS“ su baltarusiškomis banderolėmis. Tokio krovinio vertė Lietuvoje, įskaičiavus visus privalomus sumokėti mokesčius, yra daugiau kaip 622 tūkst. eurų.

Dar vieną rezultatyvią operaciją VSAT kriminalistai surengė sausio 26-ąją, kuomet Utenoje patikrino iš Baltarusijos atvykusio traukinio vagonus su akmens skaldos kroviniu. Juose aptiktos net 643 gamyklinės dėžes baltarusiškų rūkalų. Iš viso rasta 321,5 tūkst. įvairių rūšių cigarečių pakelių su Baltarusijos akcizo ženklais.

Bendra visų sulaikytų krovinių vertė Lietuvoje yra daugiau kaip 2,5 mln. eurų.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėti ikiteisminiai tyrimai. Juos kontroliuoja Kėdainių, Panevėžio ir Utenos prokurorai.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinės informacija